Chalupu ze známého českého filmu, může navštívit každý

Dolní dvůr

Čtvrt hodiny jízdy od Vrchlabí je nenápadný Dolní Dvůr. Najdete v něm také řadu sjezdovek nebo dokonalé útočiště v přírodě před vnějším světem po celý rok. A ještě něco. Tady byl natočen film, který všichni známe – stoprocentně!

Ostatně, kdo alespoň jednou neviděl divokou komedii o mužské jízdě po horách, na kterou si počestní muži tentokrát vzali své cenné děti? Kdo by už neznal odpověď? Právě Dolní Dvůr byl dějištěm filmového štábu Apalucha, tedy rodinné komedie S tebou mě baví svět.

Víte, jak se sem dostanete?

Chatka, ve které si tátové a jejich děti na dovolené užívali, je lehce odříznutá od světa, ale samozřejmě se k ní lze dostat. Stačí se vydat údolím Kotelského potoka do Rudolfova, kde se nachází informační centrum Národního parku Krkonoše. Odtud budete moci jít ke Zlatému Mlýnu a na Horskou cestu. Na horním konci pahorku, který stojí před vámi, uvidíte chalupu. A pokud budete mít zájem, lze se ve středisku zeptat na informace z natáčení.

Dolní Dvůr nabízí mnohem více

Dolní Dvůr na Trutnovsku je obecně vzato velmi malé město s 262 stálými obyvateli. V každém případě je zde několik zajímavostí, například klasicistní kostel sv. Josefa, kaple sv. archanděla Michaela ze 16. století nebo venkovský dům čp. 114. Město těží především z cestovního ruchu, zejména v zimní sezóně. Nachází se zde rodinné lyžařské středisko Ski Family Dolní Dvůr s pěti vleky a sedmi sjezdovkami a dětským KidParkem.

Lyžování
Foto: Pixabay

Lyžařská oblast je poměrně malá a nenápadná, ale je ideální pro rodiče s menšími dětmi, které se nejprve musí naučit lyžovat nebo snowboardovat. A to proto, aby se následující roky mohly vrhnout na větší sjezdovky. Po celý rok, ale zejména na jaře a v létě zde návštěvníci najdou azyl a výchozí bod pro krkonošské toulání. Odtud pojedete na Sněžku, Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn nebo na Tetřeví boudu a budete moci podnikat i další výlety – třeba do Vrchlabí nebo Jilemnice.

Zdroje info: pohotove.cz, nehnutelnosti.sk

Náhledové foto: Wikimedia commons, ŠJů, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Doln%C3%AD_Dv%C5%AFr,_bouda_Morava,_od_v%C3%BDchodu.jpg#/media/File:Doln%C3%AD_Dv%C5%AFr,_bouda_Morava,_od_v%C3%BDchodu.jpg