Máchovo jezero

Chatky u Máchova jezera: Užijte si pohodovou dovolenou u vody

Ještě stále plánujete letní dovolenou a rádi byste vyrazili do našich luhů a hájů? Pak se vyplatí popřemýšlet o Máchově jezeře. Právě tato oblast opředená tradicí a romantikou jako vyšitou spjatou se spisovatelem  K. H. Máchou stoprocentně stojí za návštěvu. Navštívit zde lze spousty krásných míst, na něž budete velmi dlouhou dobu vzpomínat. My se v následujících řádcích zaměříme především na stylové ubytování v chatkách přímo u břehu jezera. Turistické cíle v okolí ale dlužni nezůstaneme.

Máchovo jezero

Chatová osada Elite Staré Splavy

A jaké nabízí Máchovo jezero ubytování? Vcelku různorodé. Výbornou volbou je obec Staré Splavy ležící na jeho okraji. Vybrat si tady lze z celkem 48 čtyřlůžkových chatek vybavených chladničkou. V areálu se nachází společné sociální zařízení a také dvě ohniště. Zapůjčit si můžete i gril. Přímo v osadě je situována i jídelna s barem, o stravování tak budete mít taktéž postaráno.

Chatky Staré Splavy

O zábavu nebude nouze

V kempu se nachází i sportovní a rekreační vyžití. Pro děti jsou připraveny prolézačky, pískoviště a houpačky. Věnovat se ale budete moci i mnoha dalším aktivitám. K dispozici jsou jak volejbalové, tak i minigolfové hřiště. A když se v horku rozhodnete vydat do vody, nemusíte urazit nijak velkou vzdálenost, jelikož pláž je hned u kempu. Zajímavá je též projížďka po Máchově jezeře na šlapadle nebo klasické loďce. Komfort nabídne jízda parníkem.

Chatky Staré Splavy

Kam na výlet?

Odpovědí na tuto otázku může být několik. Pokud zvolíte Máchovo jezero chatky, získáte skvělý výchozí bod třeba pro návštěvu hradů, jako jsou Bezděz, Houska nebo Sloup v Čechách. Zajímavé jsou třeba ale i zámky Zákupy či Zahrádky. S dětmi nezapomeňte vyrazit do aquaparků v Liberci a v České Lípě, ZOO v Liberci. Že byste raději na výlet? Pak nevynechejte Ještěd! Nudit se určitě nebudete.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *