Florencie

To nejlepší z Toskánska část I

Toskánsko není jen dovolená u moře, je to i krásné vnitrozemí. Starobylé vesničky, malebná krajina a také výborné jídlo a víno. Toskánsko je prostě perla sama o sobě a ne nadarmo je považováno za nejpůvabnější region celé Itálie.

Dovolená v Toskánsku

Na venkově se dá narazit na prastaré vesnice, malá městečka s osamocenými staveními i vyhlášenými vinařství.  A právě odsud se pravděpodobně zrodila renesance. Z tohoto místa totiž pochází spoustu významných sochařů, malířů a také básníků. Můžete zde, tak obdivovat umělecká dělá, která jsou známá po celém světě.

Florencie

Nejznámější i nejnavštěvovanější město, to je Florencie. Toto město bylo na vrcholu své slávy za rodu Medicejských, to zde vládli od 15. Století a byli štědrými mecenáši. Většina umělců totiž usilovala o to, aby právě ve Florencii mohl tvořit. Florencie je opravdu město hvězd. Básník Dante Alighieri se ve Florencii narodilm Giovanni Boccaccio tady napsal svůj proslulý Dekameron a Michelangelo zase vytvořil sochu Davida. A právě za sochou Davida míří každoročně neuvěřitelné davy turistů. Socha stojí u středověkého paláce Palazzo Vecchio v minulosti sídlo vlády městské republiky a nyní jako radnice. Snad ještě větší lákadlem jsou stavby církevní, především dóm Santa Maria del Fiore a to ze 14. Století. Tato stavba vyniká svým obložením ze tří druhů mramoru. A naproti katedrále kaple Baptisterium San Giovanni, kde byl pokřtěn Dante Alighieri.

Šikmá věž v Pise

Kdo by tuto věž neznal? Téměř 56 metrů vysoká věž v Pise je asi největším turistickým lákadlem v Toskánsku. Každý den tady potkáte davy turistů, kteří se snaží vyfotit fotku, jak nakloněnou věž podpírají a snaží se ji narovnat. Původním záměrem, když v 12. Století stavba věže začala, bylo vybudovat nejvyšší zvonici na světě. Při dokončování třetího patra se však zjistilo, že se stavba naklání a od původního cíle bylo upuštěno. Další významnou památkou je zdejší a jedna z nejstarších Univerzit v Evropě, kde studoval třeba astronom Galileo Galilei.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.