Okoř

3 tipy na výlet v Čechách

Nevíte kam na výlet s dětmi?  Mám pro vás 3 tipy na výlet v Čechách. Například poutní místo Zelená hora, prohlídka hradu Svojanov či vlak plný hraček, který putuje na hrad Okoř.

Na Zelenou horu

Pro milovníky historie a architektury je Žďár nad Sázavou a Zelená hora ideálním tipem na výlet. Jan Blažej Santini- Aichel, slavný to architekt a stavitel, zde vytvořil úchvatnou stavbu. Jedná se o kostel svatého Jana Nepomuckého, který byl tady prý vychován. Celá stavba na Zelené hoře je působivá. Areál je přístupný z několika stran, a to pěti vchody. Areál obklopuje hřbitov a naučná stezka. Tato stezka je navíc vhodná i pro maminky s kočárky nebo méně zdatné turisty, kteří si jen chtějí dopřát klidnou nenáročnou procházku. Nejvíce, ale symbolika tohoto místa vyzní z ptačí perspektivy.

K hradu Svojanov

Svojanov najdeme na pomezí Čech a Moravy, kousek od města Polička. Hrad Svojanov stojí přesně nad údolím řeky jménem Křetinka. O hradu se traduje několik pověstí a je přezdíván ,,tajuplným hradem ‘‘, což se dětem bude zaručeně líbit. Navíc si budou moci vyzkoušet brnění a na památku se vyfotit.  Celý prohlídkový okruh, kromě věže je opět přístupný i rodinám s kočárkem. Další lákadlem hradu jsou hradní zvířata nebo spousta akcí jako například rytířské souboje či koncerty.

Vlakem na hrad Okoř

Pokud jste z Prahy a hledáte ideální tip, jak strávit sobotu s vašimi dětmi, co nejzajímavěji, vsaďte na cyklohráček. Cyklohráček je vlak plný hraček a deskových her. Každý víkend tento vlak vyjíždí z Prahy směr hrad Okoř. Vlak má čtyři vagony. Jeden vagon je určen pro cyklisty a kola a zbylé tři pro hraní. Hrací vagony jsou vybaveny stavebnicemi, knížkami, tabulí s křídami nebo jen obyčejnými puzzlemi. Speciálním vagonem je poslední vagon, který je zbrusu nový. Má pojízdnou hernu a balonkoviště. Myslím si, že děti z této hrací, zajímavé cesty budou nadšeny. Pokud by jim to však bylo málo, mohou ještě na vlastní oči sledovat řízení vlaku od strojvedoucího.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.