Mykonos

Kam na dovolenou do Řecka? Na Mykonos

Řecko a řecké ostrovy jsou velmi populární destinací turistů a zcela oprávněně.  V dnešním článku se zaměříme na ostrov jeden z nejpopulárnějších a to Mykonos s kouzelnou architekturou a památkami.

Symbol ostrova

Řecký ostrov Mykonos Ostrov byl pojmenován podle prvního panovníka, Mykonse. Mykons byl syn boha Apolla. Podle bájí se praví, že zde také proběhly velkáé bitvy a to mezi Diem a Titánem nebo přemožení obrů Herkulem. V současné době však ostrov neopatruje žádný bůh, ale pelikán. V roce 1958 byl totiž pelikán nalezen rybáři na břehu ostrova a zachráněn. Postupně se stal miláčkem turistů a jedním ze symbolů zdejšího ostrova. Jmenoval se Pétros a jeho vycpané tělo můžete navštívit v Muzeu lidové kultury a umění.

Kouzelná architektura

Prvek, který definuje mykonskou krajinu jsou jistě větrné mlýny. Mlýny jsou rozesety po celém ostrově, ale nejvíce jich najdeme v hlavním městě, které se jmenuje Chora. Nejznámějšími mlýny jsou Kato  Mili. Postaveny byly Benátčany už v 16. Století, hlavně kvůli mletí mouky. Mlýny dokonce sloužily až do 20. Století. Dalším typickým rysem zdejší architektury jsou bíle zdi domů a modré okenice s dveřmi v malých uličkách, ve který určitě mile rádi i zabloudíte.

Výjimečné památky

Řecký ostrov Mykonos se pyšní také několika památkami, které stojí za to navštívit.  Jednou z památek je například kostel  Panagia Paraportiani. Unikátní je v tom, že spojen ze čtyř kostelíků, které jsou spojené bílými zdmi k sobě a na nich postaven kostelík pátý. Dalším lákadlem ostrova je maják Armenistis ležící asi 7 kilometrů od hlavního města. Maják je vysoký 19 metrů a užijete si z něj krásný výhled na úžinu, která odděluje ostrov Mykonos od ostrova Tinos. Samotné hlavní město navštěvuje nejvíce turistů hlavně kvůli čtvrti  Mikri Venita, kde dnes najdeme především romantické uličky, luxusní obchody, galerie a samozřejmě i bary a restaurace.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.