Mallorca

Dovolená na Mallorce

Nádherné pláže, horské masivy, také azurové moře a vynikající víno ze zdejších vinic. To vše můžete zažít na jedné dovolené a to na Mallorce. Využijte třeba Mallorca last minute a vydejte se vstříc zážitkům.

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je hlavní a zároveň největší město na Mallorce. Dominantou tohoto města je gotická katedrála La Seu, což v překladu znamená katedrála Světla.  Uvnitř katedrály můžete sledovat neskutečnou hru barev se světlem skrze vitráže oken. Hned před katedrálou  spatříte letní sídlo španělské královské rodiny. Odtud po krátké cestě dojdete na náměstí  Plaza Mayor. Náměstí je centrum celého města, konají se zde nejrůznější trhy, scházejí se umělci i turisté. Nezapomeňte také zavítat do uličky Calle de Sant Bartomeu, kde mají tu nejlepší zmrzlinu na ostrově nebo ulici Plaza de Espanya s tradičními pochutinami ostrova.

Ruch nebo klid?

Dovolená a Mallorca patří neodmyslitelně k sobě.  Každý si tady přijdete na své. Pokud máte raději živo a žádnou nudu vydejte se do El Arenal, asi 8 kilometrů od hlavní města. Na tomto místě život neutichá ani večer se západem slunce, rušno je tady 24 hodin denně.  Najdete zde spoustu barů, restaurací, diskoték a dalších večerních podniků.  Naopak pokud toužíte spíše po klidu, ubytujte se na Fince. Jedná se o farmářskou usedlost. Dnes se tu však nachází hotely s historickým nádechem, ale tak aby zapadal do kontextu zdejší usedlosti farem. Okolo vás čeká oáza klidu mezi palmami a pomerančovníky a také nejrůznější speciality místních. Například topinka s domácím sýrem, sušenu šunkou a olivami, která vám bude zaručeně chutnat.

Cala Millor

Pro rodiny s dětmi je ideální destinace Cala Millor. Díky 1,5 kilometrové pláži, která se svažuje mírněji než ostatní pláže v okolí, si mohou děti v klidu hrát u břehu a rodiče bezstarostně odpočívat. A pokud by pláž už děti nebavila, využijte některého z dětských zdejších klubů, ty se o zábavu vašich dětí zaručeně postarají a to za jakéhokoliv počasí na Malorrce.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.