Výletní loď v Praze

Chcete poznat Prahu jinak? Vyberte si plavbu lodí po Vltavě

Výletní loď v Praze: Zdroj náhledového obrázku cs.prahatrip.cz

Hlavní město naší země nabízí až neskutečné množství různých míst, která stojí za to navštívit. Především starobylé památky lákají nejen našince, ale i spousty turistů. Poznávat je můžete jak klasicky, kdy si naplánujete výlet po Praze, tak i netradičně. Jak? Třeba z výletní lodi. Plavba po Vltavě je neskutečně poutavá a zhlédnout můžete jak tradiční nejznámější pamětihodnosti, tak i místa, do nichž byste se po souši neměli šanci dostat. My vám proto v následujících řádcích dáme hned několik tipů na poutavé platby, jež vás budou bavit. Ještě předtím se ale zaměříme na důvody, proč byste měli zvolit právě loď.

Plavba lodí je v mnoha ohledech výjimečná

Už jenom samotné pocity z plavení se po Vltavě budou minimálně velmi netradiční. Navíc získáte maximální komfort po celou dobu, kdy budete na lodi. Zakoupit si budete moci jakékoli nápoje a občerstvení u baru na lodní palubě. Samozřejmostí je při plavbě také připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi, a to bezplatně. Výklad je k dispozici nejen v češtině, ale třeba i v ruštině, angličtině, němčině, francouzštině a mnoha dalších jazycích. Samotná vyhlídková loď je dvoupodlažní. Pobývat můžete jak v otevřené části a užívat si čerstvého vzduchu, tak i prostorách, jež se vyznačují panoramatickým zasklením.

Výletní loď v PrazeVýletní loď v Praze: Zdroj obrázku cs.prahatrip.cz

Hodinová prohlídka Prahy

Nemáte dostatek času a chtěli byste si přesto užít pohledy na Prahu? Pak vsaďte na hodinovou plavbu po Vltavě. Za pouhou hodinu můžete zhlédnout až neuvěřitelné množství pamětihodností. Za zmínku stojí třeba Čechův, nebo slavnější Karlův most. Pokocháte se pohledem na skvostné barokní sochy a nebudete se muset mačkat se spoustou turistů, již krásy mostu objevují při pěší procházce. Jinak jistě nepřehlédnete ani Malou Stranu, Pražský hrad a Strakovu akademii, kde sídlí úřad vlády. Poplujete i okolo Štvanice a podíváte se na zajímavý klášter sv. Anežky.

Výletní loď v PrazeVýletní loď v Praze: Zdroj obrázku cs.prahatrip.cz

Velká plavba Prahou

Hodně dobrou volbou pro všechny, kdo chtějí poznat Prahu z paluby výletní lodi, je velká plavba Prahou. Ta trvá 2 hodiny a po cestě se podíváte na spousty zajímavých míst. Mimo již zmiňované lokality, jež jsou součástí hodinové plavby, spatříte také například ostrov Kampa či slavné Národní divadlo. A co třeba takový Tančící dům? Tato architektonicky unikátní stavba by vaším očím určitě neměla uniknout. Muži se jistě nezapomenou ohlédnout do míst, kde stojí Pivovary Staropramen. Jinak uvidíte vodárnu v Podolí. Moc hezky vypadá z paluby výletní lodi i Vyšehrad. Stejně tak vás upoutá unikátní Petřínská rozhledna. Obdivovat budete moci z dálky i Emauzský klášter. Nudit se zkrátka nebudete. Navíc získáte díky výkladu i spousty informací, které byste při osobní prohlídce po souši neslyšeli.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *