Chcete poznat příběh vánočního stromečku? Již popáté vám ho představí jeden z nejkrásnějších českých zámků

Vánoční stromek

Příběh vánočního stromečku: Historie Vánoc je u nás poměrně dobře známá, ovšem ne vždy to lze říct o symbolech, které je neodmyslitelně provázejí – jako je například vánoční stromeček.

Již popáté se zámek Loučeň zahalí do vánoční atmosféry díky unikátní akci s názvem Příběh vánočního stromečku.

Z historie zámku Loučeň

Zámek Loučeň pořádal adventní prohlídky od začátku svého otevření v roce 2007, ale Příběh vánočního stromečku se začal psát až v roce 2017. Pokud si myslíte, že kouzlo výstavy je pouze v umístění nazdobených stromečků do zámecké expozice, jste na omylu.

vánoční trhy

Foto: Pixabay

„Loňský ročník skončil 15. ledna 2022 a od 16. ledna jsme začali připravovat ten letošní,“ uvádí se smíchem ředitelka zámku Kateřina Šrámková. „Výstava každý rok běží od listopadu do ledna, pro nás jsou ale přípravy celoroční – od návrhu nosného tématu až po nápady na instalace jednotlivých stromečků tak, aby dávaly smysl pro daný koncept a hlavně, aby naše návštěvníky bavily a přinesly jim radost,“ dodává Kateřina Šrámková.

20 stromků na jednom místě

Výstava již tradičně nabídne více než dvacítku stromečků. A to je opravdu úctyhodné číslo. K vidění budou tradiční dobové stromečky, tak, jak se zdobily dříve, například stromeček jablíčkový či přírodní. Tematická část prohlídky je letos na téma „Radosti, které přinesla Evropa světu“. A proč právě tohle téma? Výběr je vlastně velmi logický.

„Vzhledem k tomu, že Česká republika tento rok předsedá Radě Evropské unie, o nosném tématu letošní výstavy jsme měli jasno téměř okamžitě,“ uvádí Vratislav Zákoutský, kastelán zámku. „Mohu prozradit, že návštěvníky čeká například stromeček secesní, alpský, viktoriánský či bondovský,“ upřesňuje.

Zdroj: Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň | Protext – PR služby ČTK, https://www.protext.cz/zprava.php?id=41325

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.