Chcete si letos užít lyžování ve Francii: Tato 4 střediska nesmíte minout!

Lyžování ve Francii

Aktuálně skončilo léto a otěže vlády převzal podzim. Možná si při pomyšlení na zimní radovánky ještě stále ťukáte na čelo s tím, že je dostatek času. Ten ale letí, a tak zanedlouho budete chtít vyrazit na hory. Nebudete-li mít ale nic zarezervováno, nejspíše se potážete se zlou. I proto se vyplatí zarezervovat si pobyt už nyní. Láká-li vás v zimě k lyžování Francie, nepřestávejte číst. Dáme vám totiž 4 tipy na střediska, která stojí za to.

Lyžování ve Francii

Val Thorens se chlubí několika nej

Naším prvním tipem je zimní centrum Val Thorens. Jde fakticky o nejvýše položené středisko v celé Evropě nacházející se ve slavném Trois Vallées. Zima tady začíná v prosinci a končí až někdy v květnu. Více než 140 km sjezdovek uspokojí i ty nejnáročnější lyžaře. Jednou z největších atrakcí je vyhlášená visutá kabinová lanovka vedoucí na Cime de Caron do výšky 3195 m n. m.

12 zatáček na Alpe d´Huez

Přesně tyto zákruty a táhlé stoupání lákají milovníky Tour de France. Alpe d´Huez ovšem nabízí především skvělé sjezdovky. Mnohdy je toto středisko označováno jako Sluneční ostrov. Nachází se tu celkem přes 250 km upravovaných pist. Ostatně lyžování pod vrcholem Pic Blanc s nadmořskou výškou 3330 m n. m. si tady mnozí užívají i v červenci. Výbornou volbou je skipas Grande Galaxie, který platí pro celou oblast včetně třeba Villard Reculas, Auris en Oisans, Oz en Oisans a Vaujany.

Lyžování ve Francii

La Plagne jako součást Paradiski

Výbornou volbou je i středisko La Plagne. Nachází se ve velké areálu Paradiski a je jedním z 10 propojených lyžařských center. Horní část tohoto zimního ráje se nachází v ledovcové oblasti pod známým vrcholem Dôme de Bellecôte s nadmořskou výškou 3417 m n. m. Sjezdovek je tady přes 225 km a vynikající jsou především místní plytké široké sjezdovky optimální pro carving.

Lyžování ve Francii

Les Sybelles v jižním cípu Savojských Alp

Přímo mezi národními parky La Vanoise a Les Ecrins v údolí Maurienne najdeme Les Sybelles. Mimo krásných sjezdovek nabízí třeba i tradiční architekturu v St. Sorlin d’Arves. Pro lyžování s dětmi není vhodnější lokality.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.