Cyklovýlet i s dětmi

Cyklisti

V minulém článku jsme vám představili možnou trasu za poznáním a výhledy Jihomoravského kraje v okolí Valtic.  Dnešní cyklotrasa povede opět z Valtic, ale bude se jednat o okruh, který zvládnou i děti a na konci je bude čekat lanový park. Cesty jsou tady převážně rovinaté a hlavně vedou mimo provoz aut.

30 kilometrová trasa

Cyklotrasa měří 30 kilometrů a výchozím bodem bude valtické náměstí, ze kterého se vydejte směr Lednice.  Po nově vypískované Ladenské cestě dojedete k památníku, který připomíná ,, vítězný oblouk‘‘.  Lednicko- valtický areál je nejrozsáhlejší koncepčně upravenou  krajinou na světě, navíc zapsanou na seznam památek UNESCO. Mimo jiné stavby nazývané salety jsou unikátem, kterým v průběhu 18. A 19. Století  Lichnštejnové zkrášlovali zdejší krajinu.

K lanovému parku Hájenka

Pokud pojedeme ještě nějaký ten kousek po červené, odbočíme k Břeclavi na žlutě značenou stezku, dostaneme se k lanovému parku Hájenka. Ten může být vaším prvním cílem a odpočinkovou zónou.  Lanový park leží u hlavní silnice z Valtic do Břeclavi a je ukrytý ve staletém dubovém lese. V parku jsou tři lanové trasy různé obtížnosti, obrovská houpačka nebo zoo.  Kdo by se chtěl trochu občerstvit, má možnost právě tady.  Můžete využít zahradní restauraci a zahnat hlad a žízeň během toho, co vaše děti budou řádit na lanovkách.  Z Hájenky pokračujte na jih, kde je mnoho cest jak se z lesa dostat.  Dalším cílem je statek Bobří dvůr, odkud vystoupáte až k hranici a napojíte se na tzv. ,,signálku‘‘.

Cestou zpět

Před vámi se opět objeví Valtice, ale ještě než se k nim zase vrátíte, zastavte se na pomezí Česka a Rakouska a běžte se podívat na zajímavý okruh, který se nazývá Stezka bosou nohou.  Stezka má několik zastavení, kde si zkoušíte své hmatové vjemy, čich či obratnost.  Najdete samozřejmě i menší kiosek s občerstvením.  Než se úplně vrátíte zpátky do Valtic, musíte ještě vyšlapat na kopec Chrastina, na jehož vrcholu najdete stavbu Kolonády na Reistně, odkud můžete ještě obdivovat nádherný pohled na Valtice i okolí

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.