Výlety s poznáním, zábavou i hraním

Cirkus

Nevíte, kam ještě v létě vyrazit na výlet ať už sami nebo s celou rodinou?  Máme pro vás 3 tipy, kam vyrazit ještě během prázdnin, a slibujeme, že se budete dobře bavit.

Nechte na sebe dýchnout dávné časy

Udělejte si výlet do Dětenic. Dýchnou tady na vás dávné časy středověku ve stylovém prostředí a dobovým personálem na zámku Dětenice. Barokním zámkem vás provede třeba čajodějnice Žizelda. O víkendu si tu dokonce můžete užít strašidelné prohlídky, rytířské turnaje či promítání pohádek. Pod dospělé je přichystán večerní program ve středověké krčmě s kejklíři, šermíři nebo tanečnicemi.  Vyzkoušet musíte také určitě ochutnávku dětinského piva, a pokud budete chtít můžete tady zůstat a zajistit si předem ubytování ve středověkém hotelu.

Jedna velká detektivka

V Liberci se nachází zábavný park pro děti i dospělé iQland a v létě je to tady jedna velká detektivka. V podobě hry Kriminálka iQland  s workshopem zaměřeným na forenzní vědy. To znamená odebírání otisků prstů z místa činu, řešení zapeklitých úloh či výroba daktyloskopické karty. Ve science centru zase ošálíte své smysly v Amesově pokoji a díky exponátu Řez autem se můžete podívat dovnitř vozu Škoda Fabia Combi. Na závěr se děti dozví něco o hospodaření s penězi, tak určitě během prázdnin do Liberce vyrazte.

Cirkusy na Letné

Pokud jste z Prahy nebo si do Prahy uděláte jen výlet, zajeďte si na Letenskou pláň. Až do 2. září se tady bude probíhat Cirkusový festival a představí nejrůznější podoby nového cirkusu. Vystoupí třeba Losers Cirque Comapny,  Bratři v tircku s Holektivem. Circo Frico, Dvado Bolka Polívky a další.  Chybět nebudou ani open air představení.  Děti do 4 let mají navíc možnost strávit v rámci programu Letňáček PLUS víkendové dny nebo příměstské tábory Letní Letňák.  A pokud si jako rodič budete chtít na večer někam v Praze vyrazit, do 18 do 22 hodin vám děti pohlídají zkušené lektorky, se kterými se děti zaručeně zabaví.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.