sázky protext

Chcete vědět, jak dopadnou volby? Dost možná stačí jen sledovat sázkové kurzy

Češi si našli novou zábavu. Sázky byly oblíbené vždy, ale teď to vypadá, že nabraly docela nový směr. Svědčí o tom alespoň data společnosti Tipsport.

Politická událost roku se zcela jednoznačně blíží, již brzy totiž odstartují ostře sledované volby do Poslanecké sněmovny. A i když tomu lze jen těžko uvěřit, zasáhly i do kurzového sázení, jemuž jinak dominují spíše sportovní zápasy. ANO je zatím stále ve vedení, ale vydrží do cíle?

Češi sázejí na volby. A vyznají se

Chcete se podívat na to, jak prozatím vypadá skóre? Zatím přibližně čtvrtina všech sázek na parlamentní volby míří u Tipsportu zcela nepřekvapivě na výhru ANO 2011, které je podle všech ukazatelů v kurzu 1,25:1. Jde tedy rozhodně o favorita voleb.

Foto: ČTK

Nejde však o jediný názor. Z výzkumu vyplývá, že přibližně 7 % sázkařů si naopak myslí, že ANO ve finiši ztratí a volby zkrátka a dobře nevyhraje. Na tuto událost je vypsán kurz 3,48:1. Zaměřit bychom se tedy měli spíše na to, kolik procent ve volbách bude ANO mít. „Nejvyšší kurz na výhru vládního hnutí ANO byl 26. května 2021, a to 4,25:1, důvodem bylo zcela jistě nezvládnuté covidové jaro. Zlom nastal v průběhu léta. V té době se přízeň hnutí vrátila k původním hodnotám. Cyklistickou terminologií: ANO se dostalo do úniku, má velký náskok. Na druhou stranu, i takový únik občas bývá dostižen,“ říká k tématu vedoucí bookmakerů Tipsportu a zároveň expert na politické sázky Pavol Boško.

Volby jsou mezi sázkaři oblíbené

Možná vás to překvapí, ale tato událost má mezi sázkaři Tipsportu tradičně mimořádný ohlas. To potvrzuje opět Pavol Boško. „Zájem o politické sázky neuvěřitelně roste. Poslední prezidentské volby v USA byly v tomto ohledu absolutně top, přijali jsme sázky za 140 milionů korun. Velký zájem očekáváme také u voleb do Poslanecké sněmovny.“

Vsadili byste si na něco podobného také, nebo vás politika „až tak“ nevzrušuje?

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Tipsport: Češi sázejí na volby. A vyznají se | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *