Speciální prohlídky historického podzemí Plzně za svitu baterek již 11. – 15. 10.

Plzeňské podzemí

Historické podzemí Plzně patří k největším podzemním prostorům v České republice. Plzeňské podzemí vznikalo již od 14. století. Pro návštěvníky je v říjnu připravena speciální akce, kterou je prohlídka podzemí za svitu baterek. Od 11. do 15. října si můžete užít tuto netradiční prohlídku, během níž budete moci navštívit i některé části, které nejsou běžně přístupné veřejnosti. Přichází tedy ideální čas na výlet do Plzně.

Objevte labyrint chodeb za svitu baterek

Jak již bylo zmíněno výše, prohlídky se uskuteční od 11. do 15. října, a to od 17 hodin. Tyto prohlídky jsou lákavé především díky své netradičnosti. Komentovaná prohlídka bude totiž probíhat za svitu baterek, jak již samotný název akce napovídá. Návštěvníci se mají rozhodně na co těšit. Prohlídka trvá 60 minut a projdete zhruba 800 metrů podzemních chodeb umístěných 9 – 12 metrů pod povrchem. Navštívíte například historické lednice, sklepy, studny a nezůstane před vámi ukrytý ani labyrint chodeb.

Navštívíte jeden z největších komplexů podzemních chodeb

Plzeňské historické podzemí je velmi unikátní. Délka podzemních chodeb a prostor má zhruba 13 kilometrů. První návštěvníci se do podzemních chodem podívali před více jak 35 lety. Podzemí města je přístupné z historického domu, v němž v současnosti sídlí Pivovarské muzeum, které rovněž nemůžete vynechat. Každý návštěvník, starší 18ti let, obdrží během prohlídky tzv. „pivenku“, takže budete moci ochutnat známý plzeňský ležák v některé z místních hospod.


Foto: 2media.cz

Historické podzemní prostory sloužily v dřívějších dobách samozřejmě jako obranný systém města. I z toho důvodu jsou umístěny v samotném historickém centru Plzně. Rovněž ale sloužily i ke skladování potravin či vaření piva. V současné době se v těchto prostorách nalézají exponáty a nejrůznější nálezy, které byly získány během rozsáhlého archeologického výzkumu. Výstava přináší jedinečné autentické nálezy, jež vám poodhalí život místních obyvatel ve středověku.

Chcete se zúčastnit netradiční prohlídky? Nezapomeňte na vstupenky

Vzhledem k tomu, že je akce netradiční, očekává se zvýšený zájem návštěvníků. Pokud se rozhodnete na prohlídku vyrazit, rozhodně se vám vyplatí pořídit si vstupenky s předstihem. Kapacita osob na jednu prohlídku je omezena na 20 účastníků. Do podzemí mohou z důvodu bezpečnosti děti od 3 let. A na kolik vás vyjde vstupné?

  • plné vstupné: 150,- Kč
  • student, senior: 100,- Kč
  • děti do 6ti let a ZTP/P: zdarma
  • rodinné vstupné: 330,- Kč (maximálně 2 dospělí a 3 děti do 15ti let)

Vstupenky je možné zakoupit on-line zde. Organizátoři dále doporučují, aby se návštěvníci tepleji oblékli, teplota v podzemních chodbách je zhruba kolem 6°C. Samozřejmostí by měla být rovněž pohodlná a stabilní obuv.

 

Zdroj info: https://www.prazdrojvisit.cz/prohlidky/prohlidka-plzenskeho-historickeho-podzemi/

Zdroj info: https://www.2media.cz/cs/projekty/plzensky-prazdroj/specialni-prohlidky-plzenskeho-historickeho-podzemi-za-svitu-baterek-11-az-15-rijna

Náhledové foto: 2media.cz

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.