Chorvatsko

Chorvatsko nám hranice zřejmě otevře do konce měsíce. A není se čemu divit

Mezi nejčastěji Čechy navštěvované letní destinace patří bezesporu ty chorvatské. I proto se nyní hodně spekuluje o tom, jestli se do Chorvatska budou moci našinci v létě vydat. Se zajímavými informace přišel šéf turistického sdružení na Istrii Denis Ivošević. V rozhovoru pro iDnes hovořil nejenom o otevření hranic Chorvatska, ale také o cenách a dalších aspektech týkajících se cestování do Chorvatska. My se na ta nejdůležitější fakta zaměříme v následujících řádcích.

Rychlá reakce na koronavirus

Právě v Chorvatsku a konkrétně na Istrii dokázali na koronavirus reagovat velmi promptně. Už sedm dní se neobjevil nový případ nákazy. Bavíme se o stavu k 6. 5. 2020. Jinak 18 dnů nedošlo k vypuknutí onemocnění COVID-19. Propad v turismu oproti loňskému roku je letos kolem 60 %. I díky uhlídání šíření viru mají teď na Istrii dostatek času k plánování otevření hotelů a zavedení příslušných opatření.

ChorvatskoChorvatsko: Zdroj obrázku Pixabay.com

Plán je jasný

Hranice by měly být otevřeny jak je ke Slovinsku, tak k Rakousku a Česku do konce tohoto měsíce.Logicky je ale podmínkou příznivá situace z pohledu počtu nakažených v daných státech. Velkou devízou Istrie je struktura samotného ubytování. Je tady spousta apartmánů a ubytování v soukromí, kde je možné dodržet patřičné rozestupy.

ChorvatskoChorvatsko: Zdroj obrázku Pixabay.com

Češi jsou pro Chorvaty kasičkou

Jednoznačně. Vždyť jen v loňském roce přenocoval na Istrii skoro jeden milion Čechů. Jde o počet, který je o 1,5 % vyšší než v roce 2018. Jde o nejvěrnější turisty, kteří přicházejí i ve zlých časech. Vždyť na Jadran Češi jezdili i v devadesátých letech, kdy byla válka v bývalé Jugoslávii.

Bude se zdražovat?

Ceny se budou odvíjet od aktuálního stavu na trhu, tedy nabídky a poptávky. Růst by neměly. Za letošní dovolenou v Chrovatsku by se tak nijak výrazně připlácet nemělo, což je bezesporu dobrá zpráva.

Chorvatsko: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

2 komentáře

 1. Josef Vyskočil Odpovědět

  Chorvatsko otevře hranice…a není se čemu divit.
  ——————————
  …proč se divit? Tam vyklopíme naše úspory či jednorázové půjčky a až přitáhneme domů (od ostatních „cestovatelů“) virus, tak léčení zaplatíme my všichni tady doma a zase budeme chodit s hadrem na hubě jako debilové!

  1. 5.0 V8 Odpovědět

   Aby ses z tý rýmičky nepokakal, Pepíčku. Víš jaká je nejhorší smrt? Z vyplašení. Čím dříve ty hranice otevřou, tím lépe. Okamžitě balím kufry a mizím k moři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *