Chorvatsko

Chorvatsko: Stále nejoblíbenější destinace

Tato země je Čechů druhý domov. Stále se totiž jedná o nejčastější místo, kam Češi přes prázdniny zavítají. Dnes se podíváme na pár statistických čísel. Ač se totiž může zdát, že to snad už ani nejde, Chorvatsko je oproti minulým letům ještě populárnější, co se týče turistů z celého světa.

Počet návštěvníků roste

Společnost eVisitor analyzuje obrat v cestování. jak v tom komerčním, tak nekomerčním. Právě podle těchto vyhodnocených dat spočítala, že tuto zemi na Jadranu navštívilo v prvním pololetí 6,88 milionů lidí. Jde tedy o nárůst o 6 %. Počet přenocování pak rostl o 3 % na 26,2 milionu. Ukazuje se tedy, že Chorvatsko ještě nedosáhlo svého stropu v této oblasti a cestovní ruch zde může slavit. Oproti minulému roku totiž roste.

Ještě větší růst v hlavní sezoně

To však není všechno. Pokud se totiž bavíme o začátku hlavní sezony v červnu, pak je tento nárůst ještě vyšší. Konkrétně desetiprocentní. Sám chorvatský ministr cestovního ruchu Cappelli pak data komentuje takto: „Jde o výsledek našich cílených aktivit na propagaci Chorvatska jako celoroční destinace.“ Dále se ministr cestovního ruchu domnívá, že za těmito čísly může stát také zvýšení leteckého provozu.

Kam turisté vyrážejí?

No a kam se turisté, kteří navštíví Jadran, vydávají? Lze usuzovat ze statistik, které hovoří o přespání jednotlivých skupin turistů. Těch nejvíce přespalo v první polovině roku 2019 v Istrii. Konkrétně šlo o 7,6 milionu přespání. Druhá nejoblíbenější oblast Chorvatska je Splitsko-dalmatská župa. Bronzová pozice pak patří Kvarneru. A pokud se bavíme o počtech turistů, nesmíme zapomenout na ty české. Pro ty jde totiž o nejoblíbenější destinaci. Zde však možná přijde překvapení. Dle Českého statistického úřadu totiž do Chorvatska zavítalo nejméně Čechů za poslední 3 roky.

1 komentář

  1. pavel tichý Odpovědět

    Letos místo chorvatska jsme byli v Bulharsku a byli jsme velice spokojeni! Lepší moře (velké vlny a písčité pléže pro děti),personál se o nás vzorně staral a velmi LEVNě! žádné desetkrát předražené pivo a potraviny!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *