Kontinentální snídaně jako hotelové lákadlo? Nenaleťte mu

Je s podivem, jak dokáží některé pochybné hotely prezentovat i ty nejzákladnější služby jako jakýsi benefit navíc. Dobrý příkladem může být kontinentální snídaně. Podává-li hotel toto denní jídlo, pak je tento typ snídaně tím nejzákladnějším a nejjednodušším, co můžete dostat. Honosný název ovšem leckdy dělá se zákazníky divy.

Ostrovní, bufetová, rozšířená – vyznáte se v pojmech?

Bufetová nutné nemusí zahrnovat množství stolů, obsypaných laskominami a anglická či americká snídaně nejsou jen párky a vejce. Pojďme si jednotlivé body projít pěkně podrobně.

Kontinentální snídaně

Bílé pečivo, máslo, marmeláda a horký nápoj (zpravidla káva nebo čaj). To je onen absolutní holý základ, zvaný honosně jako kontinentální snídaně. Někde vycházejí vstříc diabetikům a na požádání vymění džem například za šunku. Ovšem naopak v jiných hotelech a penzionech neváhají přidat k této službě sýr či šunku sami od sebe, někdy i džus nebo dokonce drobnou sušenku k ranní kávě nebo porci ovoce. Nic z toho už ale v rámci kontinentální snídaně vyžadovat nelze. A dostanete-li do, pak si vás vlastně majitel hýčká nadstandardem.

Rozšířená snídaně

Doplňuje vlastně tu kontinentální, jen k ní přidává studené nápoje a studené uzeniny a paštiku, případně i sýr nebo kousek ovoce. Není úplně definovaná, takže si o podrobnosti požádejte předeme.

Bufetová snídaně

Máme ji spojenou s luxusem, ale vůbec to tak být nemusí. Na mnoha místech jde o obyčejnou rozšířenou snídani, ovšem servírovanou na švédských stolech. Nemusí oproti ní obsahovat nic navíc. Takže máte-li rádi na snídani například müsli nebo domácí pečené buchty, zjistěte si předem, zda se na hotelu nabízejí.

Ostrovní anglická nebo americká snídaně

Tento název rozšiřuje hotelové snídaně o oblíbené horké pokrmy- od míchaných vajíček až po palačinky. Právě tato snídaně je tím nejlepším, co můžete dostat.

siffera@centrum.cz'

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *