Pojištění na hory Ergo

Chystáte se na dovolenou do hor? Poradíme s cestovním pojištěním!

Zimní sporty jsou atraktivní alternativou trávení zimní dovolené jak v Čechách, tak i v zahraničí. Ať už se chystáte vyzkoušet nové lyže nebo snowboard, měli byste být připraveni i na nepříjemné situace, do kterých spadá onemocnění nebo zranění, ke kterému jsou lidé při sportování náchylnější. Když vyrazíte za zimními radovánkami do zahraničí, musíte myslet i na řádnou pojistku!

Pozor na správnou výši pojistných limitů

Výběr správného cestovního připojištění je stejně důležitý jako volba limitů, které ovlivní výši případného pojistného plnění. Částka pojistného limitu se rovná částce, kterou za vás pojišťovna uhradí v případě, že dojde k pojistné události. Lidé si neuvědomují, že i obyčejný úraz může v zahraničí přijít na několik milionů korun. Základním pojistným limitem je proto pětimilionová hranice, která většinou pokryje ty nejzákladnější výdaje za zdravotní péči. Musíte mít však kontrolu nad variantou připojištění, protože právě sporty jsou rozdělené do různých kategorií podle náročnosti. Všechny nepříjemnosti pak za vás vyřeší levné cestovní pojištění.

Pojištění na hory Ergo

Rozhodují i maličkosti

Možná vás to překvapí, ale při sjednávání pojištění nestačí jen vyplnit formulář a odeslat. Musíte si předem velmi dobře rozmyslet, jakým aktivitám se chcete v zahraničí věnovat a někdy záleží dokonce i na takové maličkosti, jakou je nadmořská výška. Existuje sice také připojištění sportů zdarma, ale musíte si být jistí, že se nezraníte při úplně jiném sportu nebo aktivitě. I z toho důvodu je velmi důležité číst podmínky smlouvy, protože si vlastně zároveň podepisujete i svoji budoucnost na dovolené.

Pojištění na hory Ergo

Nebojte se online sjednávání pojištění

K příplatkovým variantám pojištění patří například také připojištění extrémních sportů nebo adrenalinových sportů. Obě tyto kategorie nejsou součástí základního cestovního pojištění a už vůbec je nezastoupí obyčejná kartička zdravotní pojišťovny, kterou používáte v Čechách. Proč nemůžete vyrazit jen s modrou? Více se dozvíte tady. Sjednání pojištění online přitom představuje přehlednou formu různých variant a možnosti při výběru toho správného pojištění i připojištění. Můžete dokonce přes internet za pojištění i ušetřit nebo získat lákavé bonusy. Když k tomu připočtete pohodlí a úsporu času, jeví se tato možnost jako nejschůdnější.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *