Zadar

Dovolená v Chorvatsku v září II.díl

V druhém díle série o místech pro skvělou dovolenou v Chorvatsku i v období září, si opět představíme pár tipů. Podívám se třeba do Zadaru nebo do Národního parku Paklenica.

NP Paklenica

Nejznámějším národním parkem v Chorvatsku jsou Plitvická jezera, o tom není pochyb. Za zmínku a návštěvu ovšem stojí i Národní park Paklenica. Ubytovat se zde můžete v menším letovisku Starigrad- Paklenica. Ve chvíli, kdy se budete koupat v moři, se vám naskytne krásný pohled na vrcholky národního parku. Součástí jsou i kaňony Velika a Mala Paklenica. K většímu kaňonu se dostane pěšky z letoviska. Park bude na vás možná působit nepřístupně, ale pro milovníky turistiky je to oblíbené výletní místo. Ty ostatní třeba zaujme zase zdejší prostředí evokující Divoký západ a natáčení mnoha westernů.

Největší město Chorvatska

Oblast Dalmácie nejsou jenom pláže, ale i hory. Hornatý pás se táhne od ostrova Pag až po Dubrovník. Za centrum severní Dalmácie se považuje Zadar, zároveň jedno z největších měst Chorvatska. Zadar láká plážemi a hlavně renesančními a románskými památkami. Zadar netvoří však jen historie, ale také novodobé stavby, mezi ně patří například Mořské varhany. Jedná se o komplex několika řad dlouhých schodů, které klesají k moři a jsou v nich zabudované píšťaly. Kousek od varhan je další expozice a to Pozdrav slunci. Slunce zde představuje velký skleněný kruh o průměru 20 metrů. Kruh je zapuštěn do země a pod ním jsou schovány solární moduly.

Makarská riviéra

Makarská riviéra neboli Makarská. Tato oblast zabírá asi 60 kilometrů dlouhý pás střední Dalmácie. Makaráská nabízí letoviska všeho druhu, vhodná pro rodiny s dětmi, zralejší turisty i milovníky ruchu nebo naopak klidu. Zkrátka vše. Makarská se využít také jako jakýsi rozcestník pro další výlety. Třeba na okolní ostrovy Hvar, Brač nebo Korčula. Nebo na výlet do vnitrozemí, například do Dubrovníku.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *