Pula

Dovolená v Chorvatsku až v září? Žádný problém!

Ne každý má rád velká vedra a davy turistů v hlavní sezónu dovolených. Jestliže je to váš případ, vydejte se třeba do Chorvatska v září. Počasí bude sice už méně stálé, teplota vzduchu se bude pořád pohybovat na příjemných 25 až 28 °C a moře okolo 22°C. A na která místa v Chorvatsku tedy zavítat? Tady je prvních pár tipů.

Jak cestovat?

Čeští turisté se většinou do Chorvatska vydávají po své vlastní ose. Nejtradičnější cestou je ve směru Brno- Vídeň- Graz. Letos je však mnoha uzavírek, oprav. K pobřeží Chorvatska se však můžete dostat i jinou cestou a to přes České Budějovice směrem na Linec a Graz a dál. Nebo můžete jet přes Maďarsko. Před samotnou cestou je ovšem dobré znovu zkontrolovat aktuální podmínky na cestách a případné překážky v podobě uzavírek. Počítat také musíte s dálničními poplatky, o kterých se též předem informujte, ať nejste nemile překvapeni.

Istrie západ poloostrova

Pláže na chorvatské Istrii jsou vyhlášené a mnoho z nich se pyšní modrou vlajkou, jakožto symbolu čistoty pláží a koupání v moři. Mezi zajímavá místa západní části poloostrova patří například Rovinj, Pula, Umag nebo Poreč. V Umagu i v jeho okolí najdete spoustu kurtů a řešívá se mu město tenisu. V Poreči zase můžete navštívit místní baziliku ze 6. Století zaspanou do seznamu světového dědictví UNESCO. O něco níže leží Rovinj, vyhledávané romantické místo, které se přirovnává k italským Benátkám. A úplně na jihu leží Pula s krásným historickým centrem a římským amfiteátrem.

Chorvatské ostrovy

Jižně od Rijeky se nachází spousta dalších potencionálních dovolenkových destinací především v podobě ostrovů nazývající se Kvarnerskými ostrovy. Jedním z nich je ostrov Krk, ten leží nejseverněji.  Krk patří mezi oblíbené cíle turistů zejména kvůli písčitým plážím. Nejjižněji je pak ostrov Pag a mezi nimi Rab a Cres. Kromě pláží si oblíbíte určitě historická centra těchto ostrovů.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

1 komentář

  1. Lucka Odpovědět

    Zdravím, co se týče dovolené, září je fajn, protože je všude méně lidí. My s přítelem ještě uvažujeme, že bychom se vydali ještě teď k nějakému jezeru – nejspíš do Itálie. Co myslíte? Tady: nev-dama.cz/alpy-jezera/italie/alpy-italie jsou nějaké zajímavé informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *