Stezka korunami stromů

Unikátní stezka korunami stromů v Krkonoších

Nedaleko Jánských Lázní se začátkem července letošního roku otevřela další Stezka korunami stromů. Vyhlídková věž měří 45 metrů a je z ní rozhled nejen na Jánské Lázně, ale i do celého okolí Krkonoš. Trasa je navíc bezbariérová, takže přístupná naprosto všem a to již od 3 let.

Stezka Jánské Lázně

Unikát v Krkonoších

Jedinečnost této stezky tkví v tom, že se můžete vydat, jak ke korunám stromů, tak k jejich kořenům. Stezka v korunách stromů Krkonoše je díky tomu tak unikátem v naší republice. V podzemí je vybudované naučné centrum o rozloze 150 metrů čtverečních, které vzniklo společně se Správou Národního parku Krkonoše. Dostanete se až 5 metrů pod úroveň terénu. V naučném centru se dozvíte, jak se žije pod povrchem, o tom jaké má půda vlastnosti a především uvidíte kořenový systém lesa v Krkonoších. Po celé stezce, tedy nejen v podzemí jsou informační tabule, které vás budou informovat o fungování lesa. Tabule jsou navíc opatřeny kukátkem, takže do přírodních tajů lehce proniknete.

Stezka korunami stromů

Didaktické i zábavné zastávky

Stavba stezka začala už v roce 2016, do konce téhož roku byly dokončeny základní práce. Nejvíce se pak pracovala poslední dva měsíce před otevřením, aby mohla být na léto otevřena pro první návštěvníky. Stezka v korunách stromů však není jen naučná, ale i zábavná. Narazíte na didaktické zástavky i zábavné stanice, kde si určitě užijí všichni trochu toho adrenalinu ve chvíli, kdy se podíváte pod své nohy. Nemusíte se však obávat, vše je bezpečně zajištěno. Tato stezka je stejně jako ta na Lipně doplněna o suchý tobogán dlouhý přes padesát metrů. Jedna jízda na takovémto tobogánu stojí padesát korun. Dole jste za několik vteřin.

Skluzavka stezka korunami stromů

Otevřeno téměř každý den v roce

Otevírací doba stezky by měla být 364 dní v roce a zavřeno jen na Štědrý den. Co se týká vstupného, cena za dospělého je 220 korun. Pro děti od tří do čtrnácti let a seniory je stojí vstupenka korun 180.  Myšleno bylo samozřejmě i na rodinné vstupné a to za 560 korun.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *