Maledivy

Dovolená na Maledivách: I méně známé atoly lákají

Ráj v Indickém oceánu. Přesně takto jsou mnohdy označovány Maledivy. Tento malý ostrovní stát se nachází v jižní části Asie. Sestává se z celkem 19 korálových atolů. Jinak je ale tvoří více než 1000 malých ostrůvků. Obydleno je jich přibližně 200. Nejznámějšími atoly jsou bezesporu Malé a Ari. Zejména druhý jmenovaný je pro mnohé doslova symbolem přepychu. Důkazem tohoto faktu budiž i první podmořská restaurace na těchto ostrovech. My se zaměříme na méně známé atoly, jež mají stoprocentně také co nabídnout.

Maledivy

Atol Laamu nejen pro milovníky minulosti

Jestliže se vydáte na Maledivy a rádi byste nahlédli pod roušku historie, vyplatí se navštívit atol Laamu. Právě tady v dobách nedávno minulých fungoval buddhistické kláštery. Na jejich troskách byly postaveny mešity, z nichž ale dnes už najdeme pouze zbytky. Jedná se o největší archeologickou lokalitu na Maledivách, nicméně často jsou mnohá místa nevzhledná, jelikož je již zkoumali místní obyvatelé. Jinak se zde nachází spousta zajímavých luxusních resortů. Večer v nich můžete klidně posedět třeba v letním kině.

Atol Dhaalu jako ráj pro potápěče

Na atolu Dhaalu se začalo budovat pořádně až v roce 1996. Zhruba o Vánocích 2004 ovšem postihly tuto oblast vlny tsunami, po jejich pustošení se již staré pořádky obnovit nepodařilo. Dnes se jedná v podstatě o oblast duchů. Lidé se již přestěhovali na hlavní ostrovy. Jedním z nich je Kudahuvadhoo, na němž najdete i poměrně zachovalou mešitu. Moc hezká je i šperkařská dílna na ostrově Rinbudhoo. Určitě stojí za to vydat se u tohoto atolu pod mořskou hladinu.

Maledivy

Krásný původní atol Baa

Zajímavou volbu představuje také atol Baa, který se stal v roce 2011 biosférickou rezervací UNESCO. Spatřit tady lze nádherné přírodní scenérie, mezi něž se řadí korály v původní podobě, velké mangovníkové háje a spousta živočichů, s nimiž se na mnohých jiných místech setkat nelze. Například v zálivu zvaném Hanifaru se každý rok páří žraloci velrybí. Stejně tak můžete spatřit i manty obrovské. Nudit se tu stoprocentně nebudete.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *