Čína nabízí nádherné památky: Jaké stojí za to?

Čína

Čína je pro některé sociální hlavolam, pro jiné neobvyklá a velmi vzdálená a výjimečná oblast. Zaujme zejména kulturou, památkami a zvyklostmi okolních lidí. Snad každý někdy slyšel o čínské medicíně, jídle, Velké čínské zdi nebo bojovém umění.

Palác Potala

Palác Potala se nachází na Rudém svahu ve Lhasa, uprostřed nezávislé TibetskéTibetské oblasti. Není to jen zbožné a politické centrum, ale také pokladnice tibetského řemesla. Mnozí ji považují za nejkrásnější stavbu na světě a bezpochyby okouzlí i vás.

Palác PotalaPalác Potala: Foto Pixabay

Zakázané město

Komplex budov postavených v PekinguPekingu v období linie Ming. Komplex královských rezidencí je zapsán na seznamu UNESCO jako největší a nejzachovalejší komplex královských rezidencí na světě. Ve městě sídlilo 24 císařů dvou linií — Ming a Čching.

Plavení se po řece Li

Výjimečná plavba kolem vápencových skal do města Yangshuo. Díky této plavbě uvidíte nejkrásnější výhled, který ČínaČína nabízí.

Kunming

Město neutuchajícího jara. Kunming je považován za jedno z nejslušnějších čínských měst. Nachází se zde největší svatyně bronzu v Číně, několik národních parků a neuvěřitelný Kamenný les s kouzelnými tvary čínského vápence.

KunmingKunming: Foto Pixabay

Hangzhou

Nebesa na zemi s okouzlujícím ovzduším, o nichž se říká, že mají nejkrásnější oblast v celé Číně. Nachází se na jižním konci Velkého kanálu, a je jedním z nejoblíbenějších a nejbohatších měst.

Lhasa

Lhasa se mění, ale čas se v tomto starobylém městě zastavil. V srdci města se nachází svatyně Jokhang s nejposvátnějším obrazem Buddhy v celém Tibetu, který je starý 1400 let.

Hongkong

Hong KongHong Kong – Největší budovy na světě, nejbohatší banky, nejmodernější metro na světě, dvoupatrové autobusy a lanovky Feng Shui a mnohem více. Hongkong byl až do 18. století neznámým pojmem. Hongkong

Hongkong: Foto Pixabay

Vodopád Huangguoshu

Vodopád Chuang-kuoshu, česky Vodopád stromů se žlutým ovocem. Vodopád se nachází na potoce Pai Shui a je obtékán bočními potoky a obrovským množstvím dalších vodopádů, jejichž hřmění se podobá nosorožcům.

Kamenný les

Nachází se zde oblast s obřími vápencovými věžemi o rozloze 80 hektarů. Zóna je protkána cestami a schodišti vytesanými mezi rozechvělými věžemi. Vystoupáte na nejlepší z věží a oceníte pohled na kompletní Kamenný les.

Leshanský Velký Buddha

Socha Buddhy se nachází v blízkosti města Leshan a byl vytesán do hory Emeishan, která je jednou ze čtyř nejposvátnějších hor taoismu a buddhismu. Jsou zde lesy a pole, kde žije přes 3 200 druhů ptactva, rostlin, hmyzu, plazů a jiných živočichů.

Zdroje info: cksen.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay

Potala, Kamenný les, Čína, Památky v Číně, Hongkong

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.