Vysněná dovolená s překvapivým koncem

Východ slunce

Při výběru dovolené se spíše díváte na fotky a ceny ze zájezdů. Ale už tak nějak zapomenete prověřit všechny zkušenosti a recenze od lidí, kteří se do dané destinace podívali. A v dnešní době, kdy všude vládne strach z covidu, musíte kromě klasického zajišťovat i antigenní a PCR testy.

Na co se připravit?

Upřímně před cestou musíte pohlídat kromě platného pasu i podmínky pro vstup na palubu letadla a do země. K tomu si vyměňte dolary, ale i eura. Zájezdy na dovolené se platí v eurech nebo v denárech, ale na výměnu peněz jsou výhodnější dolary. Pokud je to jen trochu možné, vezměte si větší kufr, ale rozhodně ho neplňte. Koupíte tu spoustu místních pokladů a prakticky za babku.

Každopádně po příletu do Tuniska do vás udeří horká vlna (doslova jako facka). Po pár hodinách čekání na letišti a rozvozu na po hotelích se konečně dostanete na pokoj. Pokoje jsou dostatečně vybaveny (v některých hotelích chybí fén a lednička na pokojích). Všichni zaměstnanci jsou milí a jako první věc radím, abyste si zapůjčili pokojový trezor. A proto, že peníze hýbou světem, jakmile začnete dávat bakšiš, všichni vám vyjdou vstříc.

Krásné zážitky

Dovolená je tak krásná, jak si ji uděláte sami. Pravdou je, že čisté moře záleží na množství bouřek nad mořem a na lidech. Odpad se válí všude, ale pokud si uděláte brzo ráno (kolem 5 hodiny) procházku po pláži, pak se můžete těšit na krásný východ slunce nad Hamametem. Konkrétně mluvím o cestě od hotelu Samira club směrem k Hamametu – medina, kde jsou z dálky vidět hradby. Pohled i fotky jsou fantastické a chůze po pláži vám procvičí svalstvo a prsty.

Pobřeží v Tunisku
Pobřeží v Tunisku: Foto Jana Kolínková

Odpoledne kolem 16 hodiny se vydejte na druhou stranu, kde je zátoka a kotviště. Po cestě můžete procvičit svoji angličtinu a promluvit s místními. A ptáte se, jaké je moře? Někdy v něm plave spousta řas a plastu, a jindy je krásně čisté a pokud se vydáte pod hladinu, uvidíte nejen spoustu rybiček, ale i chobotnice a medúzy.

A co dělat dál?

Nemusíte se bát, že byste se nudili. V hotelu je spousta aktivit, které pro vás pracovníci nachystali. Dále můžete využít programy (jedno nebo dvou denní výlety) a podívat se, co Tunis nabízí. O jednom výletě si povíme příště!

Cesta na velbloudech
Cesta na velbloudech: Foto Jana Kolínková

Smutný konec

Po krásně strávené dovolené vás opět vyzvednou klimatizovaným autobusem. Jakmile dorazíte na letiště, projdete hned zavazadlovou kontrolou, kde vás donutí rozbalit kufry a vezmou si, co se jim líbí. Pak, pokud cestujete jako skupina, dejte pasy na jednu hromádku a podejte na terminál, kde dostanete letenky blízko u sebe. Následně projdete další zavazadlovou kontrolou a opět si vezmou vše, co se jim bude hodit. A odlétáte naprosto naštvaní!

Zdroje info: Autor

Náhledové foto: Jana Kolínková