Čína známá i neznámá: Co si zapsat do cestovatelského itineráře

Velká čínská zeď

Čína známá i neznámá: Navštivte památky, které rozhodně stojí za to. Zapomeňte protentokrát na Velkou čínskou zeď nebo terakotovou armádu a vydejte se docela jinam. Uvidíte, že toho dozajista nebudete litovat – ba právě naopak. Jakmile jednou vykročíte ze známých cestiček, otevře se před vámi mnoho nových.

Národní lesní part Zhangjiajie

Národní lesopark Zhangjiajie leží v provincii Hunan a je přírodní verzí říše divů plnou tyčících se pískovcových sloupů, hlubokých roklí a bujných lesů. Tento park je známý hlavně svou jedinečnou přírodní scenérií a sloužil jako hlavní inspirace pro plovoucí hory ve filmu „Avatar“. Návštěva Zhangjiajie je tak dokonalou příležitostí, jak uniknout městům a nechat se obklopit přírodou.

Foto: Pixabay

Guilin a Yangshuo

Guilin a Yangshuo jsou dvě města, která se nacházejí v provincii Guangxi a jsou známá svou úžasnou přírodní scenérií. Regionem protéká řeka Li a poskytuje kulisu svěže zelených kopců, tyčících se krasových vrcholků a malebných rýžových polích. Návštěva Guilin a Yangshuo je příležitostí prozkoumat krásu čínského venkova a zažít klid a pohodu života, které v takovýchto oblastech panují.

Kromě těchto pěti dvou je v Číně k vidění mnoho dalších atrakcí a zážitků. Země je rozlehlá a rozmanitá, s bohatou kulturou a historií, která trvá tisíce let.

Zdroje: https://www.chinadiscovery.com/articles/top-10-china-destinations-in-2018.html, https://www.thetravel.com/most-beautiful-places-in-china-2023/, https://www.chinahighlights.com/travelguide/article-top-china-tourist-destination.htm, https://www.chinatours.cz/rejstrik-mist/cina/, https://www.cksen.cz/pruvodce/cina/kam-jet/, https://www.invia.cz/blog/turisticky-nejoblibenejsi-mista-v-cine/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.