Na planetě jsou 4 tajuplná místa, která musíte vidět

Namibie

Na Zemi jsou stále místa, která nabízejí neuvěřitelná fakta a překvapení. Každý, kdo je navštíví, přemýšlí, jak se něco takového mohlo stát! Jste připravení a naladění na tajemno? Máme pro vás čtyři doporučení, kam se můžete vydat.

Navzdory tomu, že lidstvo má v dnešní době k dispozici hromady vymožeností, kouzlo přírody je stále předčí. Rouška dané hádanky zahaluje život a dílo několika starých civilizací! Málokoho okouzlí, jak se staré mýty a legendy v průběhu času měnily a dodávaly podivuhodným místům zvláštní nádech.

Vyprahlá poušť v Namibii

Deset tisíc let pod povrchem jedné z nejsušších zemí světa, africké Namibie, se nachází velké zásoby vody, které mohou lokalitě poskytovat cennou tekutinu až 400 let. Vědci tvrdí, že toto odhalení by mohlo změnit charakter země a podpořit namibijské zemědělství. Zásoby podzemní vody leží na severu země, v lokalitě sousedící s Angolou.

Suma vody je úměrná spotřebě 40 procent obyvatel země na dalších 400 let. Lokalita je v současnosti zásobována povrchovou vodou z vodních toků, přičemž zemědělství se rozvíjí v jejím okolí. Vědci však tvrdí, že odhalení pramene to zřejmě změní. Podzemní zdroj vody je navíc i kvalitní, což se nedá říci o vodě v řece.

Sochy na Velikonočním ostrově

Velikonoční ostrov, kterému se ve vrozeném dialektu říká Rapa Nui, je populární díky sochám moai s rozlehlou hlavou a bez nohou, které vytvořili domorodci ve 13. až 15. století. Původně se jich na ostrově nacházelo asi 900, přičemž největší z nich měřila kolem 10 metrů a vážila asi 82 tun. Část Velikonočního ostrova je národním parkem, který je od roku 1995 světovým dědictvím UNESCO.

Velikonoční ostrov
Foto: Pixabay

Na Velikonočním ostrově našli vědci další z tamních populárních soch, kterým se říká moai. Našli ji na dně vyschlého jezera v jedné ze sopečných dutin, kde se pracovalo na obnově nedalekých mokřadů.

Duhová hora v Peru

To, že se na cestě vzhůru hodně zapotíte, je nepochybné. Vždyť pestré hřebeny se nacházejí v nadmořské výšce 4710-5100 m. Ale stojí to za to. Působivá minerální skladba znamená, že v jednom místě uvidíte vrstvy až sedmi barev, na několika místech hned po sobě. To je lokalita, kterou nikde jinde neuvidíte.

Hrad plný upírů

Pravděpodobně nejznámější rumunskou památkou je úžasný hrad Bran, který je ve světě známý jako Drákulův hrad. Čím si tato pamětihodnost vysloužila výjimečné uznání?

Hrad Bran
Foto: Pixabay

Středověký Drákulův hrad je historicky spojen s nejznámější postavou románu irského esejisty Brama Stokera, skandálním číslem Drákula. Motivem tvůrce byla nejspíše skutečná postava, valašský panovník Vlad Tepeš Dracula, který se děsivě zapsal do rumunských dějin. Jeho příjmení Tepesh – vykládané, jako napichovač – což vám řekne opravdu mnohé…

Zdroje info: cestovinky.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay