Co má pro vás nachystáno střední Dalmácie? Kupříkladu charismatický ostrov Korčula

Hledáte zajímavá místa v Chorvatsku, kde byste mohli strávit svoji dovolenou? Přijměte dnes naše pozvání na prohlídku ostrova Korčula. Dost možná budete překvapeni tím, co všechno na tak malé ploše najdete.

Abychom vše uvedli na pravou míru – Korčula zase tak malá není, jde o šestý největší ostrov Jadranu. A jeho rozloha je velmi pěkných 279 km2. Pro úplnost pak dodejme, že ho svým domovem nazývá asi 16 000 obyvatel. Návštěvníků tu však každoročně pobývá mnohem více.

Výlet za památkami i dobrým vínem

Především je třeba zmínit, že Korčula patří mezi vyhlášené vinařské oblasti. Pokud tedy patříte mezi milovníky lahodné sklenky, tady si určitě přijdete na své. Podniků s tímto zaměřením je tu dost a dost, nechybí však ani klasické cukrárny a restaurace.

Vše můžete spojit i s pobytem v lázních. Stačí zamířit do největšího města na ostrově přístavu Vela Luka. Léči se tu potíže pohybového ústrojí i gynekologického rázu. A potěší vás i jeho zajímavé okolí – kupříkladu Vela Spila, prehistorická jeskyně známá množstvím nálezů. Ty najdete vystavené v Městském centru.

Foto: Pixabay

Na výlet do hlavního města

A co vám nabídne stejnojmenná metropole? Korčula je známá především svým historickým jádrem, ale najdete tu i dům Marca Pola, Biskupův palác, katedrálu zasvěcenou svatému Markovi nebo třeba věž Revelin z 15. století. Pokud však cílíte na ty nejkrásnější výhledy, pak musíte zamířit do velkolepé pevnosti Forteca.

A co takhle trochu pláží? I ty se na Korčule najdou

Že si neumíte představit dovolenou bez pořádného osvěžení? Máte-li rádi kamínky a pozvolný sešup, zamilujete si Pupnatska Luka. A naopak Trstenica je spíše písečná s velkými háji borovic. Můžete tu tak najít i chladivý stín.

Zdroj: https://www.travelmag.cz/chorvatsky-ostrov-korcula-zajimava-mista-pamatky-a-tipy-na-vylety/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.