Co musíte vidět ve Spojených arabských emirátech

Dubaj

Spojené arabské emiráty představují velmi bohatý svět ve světě. A není se čemu divit. Kde jinde by se dalo třeba lyžovat v opravdu parném a neskutečně spalujícím vedru? A to určitě není všechno. Nádherné architektonické skvosty a spousta zábavy na každém kroku. I takto je možné charakterizovat nejen Dubaj, ale i mnohá jiná města ve Spojných arabských emirátech. My se v tomto článku zaměříme na 3 poměrně unikátní místa, která by vám neměla uniknout.

Nejvyšší budova světa Burj Khalifa

Bylo by smutné navštívit Dubaj a nevidět skvostný mrakodrap, který se tyčí nad ostatními budovami přímo uprostřed Dubaje. Ono to asi ani nejde. Okolí samotného objektu je krásné, okolo se nachází spousta různých jezírek a samozřejmě zelené parky. Burj Khalifa je nedílnou součástí největšího nákupního centra světa. Vstupné do výtahu na vrchol nejvyšší budovy vyjde na nějakých 700 korun. Je ale třeba objednávat přes internet. Na místě se cena vyšplhá klidně i na 2200 korun. Jinak jde o univerzální budovu s různými obchody a také byty či kancelářemi.

Burj khalifa

Stará dubajská čtvrť Bastakia

Náš druhý tip je poněkud odlišného charakteru. Optimální je hlavně pro milovníky tradic a zajímavého umění východu. Stará Dubaj byla postavena již v 19. století a typická je atmosférou prodeje textilu či perel. Bastakia je situována ve východní oblasti Dubaje. Leží přímo podél záliv a uvidíte tady nádherné vápencové budovy. Moc hezká je tady třeba Majlis Gallery, v níž se nachází pestré sbírky zdejší tradiční keramiky. Zapomenout nelze ani na galerie XVA se sbírkami současného umění. Do Dubaje míří mnohé zájezdy do Spojených arabských emirátů a starou čtvrť určitě nevynechejte.

Dubajský záliv plný krásných plachetnic

Vůně dálek a exotiky na vás dýchne přímo v Dubajském zálivu. Ten dělí Dubaj na severní Deiru a jižní Bur Dubaj. V minulosti se tedy nacházely tradiční místní lodě označované jako dhows. Právě tady se vozilo zboží jak z Indie, tak především z Afriky. Do této dřevěné lodě se vejde 20 pasažérů a je poháněna motorem. Třeba i z ní budete mít co vidět v Emirátech, a to konkrétně právě v Dubaji.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.