np1

Suchardův dům a Klenotnice vám přinesou zajímavé zážitky za zvýhodněné vstupné

Hledáte nápad na zajímavý tip v regionu Českého ráje? Nová Paka a její zkameněliny a polodrahokamy mohou být skvělou první volbou. A za jen malý příplatek si můžete užít spoustu věcí navíc.

Městské muzeum Nová Paka toho nabídne opravdu hodně. Od zajímavých geologických expozic až třeba po výstavy, věnující se spiritismu. A pokud si dopřejte dvojitou porci zajímavých zážitků, ušetříte. Můžete si totiž koupit zvýhodněnou vstupenku pro obě muzea.

Městské muzeum Nová Paka – Klenotnice

Prozradí ji velká skleněná vitrína s největším zkamenělým stromem u nás – araukaritem o délce 8,3 metru. Množství zajímavým zkamenělin a dalších nálezů vás čeká i na výstavě „Expozice geologického vývoje“. Doporučujeme ji projít v určeném směru. Na závěr si totiž můžete své znalosti ověřit ve speciálních vitrínce s několika druhy zkamenělin.

Milovníky krásy pak potěší Klenotnice drahých kamenů, zaplněná vitrínami muzejních i soukromých sbírek polodrahokamů, sesbíraných v okolí Nové Paky. Je dvě vitríny se věnují jiným tématům – v jedné jsou ukázky polodrahokamů ze světa, v druhé pak nádherné šperky, využívající právě pokladů Novopacka.

A nesmíme zapomenout ani na třetí expozici – Spiritismus v Podkrkonoší. Ta se věnuje Karlu Sezemskému a představuje zejména kresby od spiritisticky ovládaných médií. Musíte za ní vystoupat až pod střechu muzea.

Suchardův dům

Jeho horní část je věnována historické a národopisné expozici. Seznámí vás s uměleckou rodinou Suchardů a blízkým „nedobytným“ hradem Kumburkem. Spodní patra pak poskytují prostor pro výstavy krátkodobé, jež se pravidelně obměňují. Například během letošního léta tu byly k vidění hned dvě: Kouzlo dřevěné hračky a Čertovský mariáš aneb čerti na hracích kartách. Otevřeno je vždy od úterý do neděle.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *