Nebojte se spojit dohromady dvě destinace – třeba Bali a Singapur

Chcete zažít tu nejlepší dovolenou vůbec? Může to být třeba v Indonésii a v městském státě Singapur. Indonésie je nádherná země plná pláží s jemným bílým pískem, zátokami s křišťálově čistou vodou, vodopády, ale i nehostinnými džunglemi.

Za čím se vypravit do Indonésie?

Doporučujeme zejména populární ostrov Bali, kde je nespočet zajímavých míst. Mezi nejkrásnější místa, jaká tu lze vidět, patří vodopád Nung Nung, pláž Dreamland, buddhistické chrámy a ostrůvek Nusa Penida. Ostrov Bali můžete projít pěšky téměř celý. Je ovšem třeba dost často měnit ubytování, protože i když se to nezdá, ostrov Bali je poměrně velký.

Pokud vás zajímá hlavně potápění, zamiřte do oblasti Nusa Tenggara. Najdete tu především nádherné korálové útesy, pestrý podmořský svět a možná nejhezčí pláže, jaké jste kdy viděli – není výjimkou potkat se tu i s delfíny nebo žraloky. A až se konečně vypravíte domů, pohlídejte si, aby váš zpáteční let vedl přes Singapur.

Co se vyplatí navštívit v Singapuru?

Singapur je třetí nejbohatší obchodní centrum na světě, to poznáte už na letišti. To totiž patří podle několika nezávislých průzkumů mezi ta nejkrásnější na světě. Najdete tu například botanickou zahradu, luxusní bezplatné ubytovací buňky a mnoho dalších nevšedních prvků, o nichž se nám na normálním letišti může jenom zdát.

Památek tu bohužel moc není, ale určitě byste neměli vynechat hotel Marina Bay Sands s terasou Skypark ve tvaru prohnuté lodi. Najdete tu i 150 metrů dlouhý bazén, ten je však přístupný pouze ubytovaným hostům.

Pokud chcete naopak vidět třicetimetrové svítící stromy, zamiřte do zahrady Supertrees, přístupné samozřejmě i po setmění. Jurong Crocodile Paradise vám umožní seznámit se zblízka s krokodýly a minout byste neměli ani místní zoologickou zahradu.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *