dub2

Zajímavosti Dubaje – co stojí za to vidět

Spojené arabské emiráty jsou skvělým místem pro dovolenou zejména v první polovině roku, kdy zde panuje velmi příjemné klima. V Dubaji si každý najde něco pro sebe bez ohledu na oblíbený způsob trávení volného času. V lednu tu teploměry ukazují příjemných 24-30 ºC, takže se bez potíží vykoupete a kromě toho stihnete i mnoho dalších aktivit.

Pohled z nejvyšší budovy na světě

Burj Khalifa, vysoká 828 m, by na vašem seznamu rozhodně neměla chybět. Nikde jinde nebudete mít možnost podívat se na zem z terasy na úrovni 124 patra a to zdaleka není vše. Na 76. najdete nejvýše položený bazén na světě a nechybí ani mešita na 15. patře. Jen se připravte na to, že za vstup zaplatíte asi tisíc korun na osobu.

Vodní atrakce v nákupním centru

Nákupní centrum Dubai Mall se pyšní obrovským akváriem, sahajícím až do třetího patra. Najdete v něm jedinečný korálový útes, žraloky, murény i velké vodní želvy. Můžete se „jen“ projít podmořským tunelem nebo si zapůjčit ocas mořské panny a jít si vyzkoušet proměnu v pohádkovou bytost. A pro návštěvníky se silnými nervy nechybí možnost potápění se žraloky. Ale zamířit můžete samozřejmě i na pobřeží a prozkoumat třeba potopené vraky lodí. Spojené arabské emiráty zkrátka nabídnou milovníkům potápění mnoho zajímavých atrakcí.

Zimní zábava (opět v nákupním centru)

Vzhledem k tomu, že v Dubaji je vše možné, si na své přijdou i milovníci zimních sportů. Když máte dost slunce a pláže, klidně vyrazte na lyže, opět do nákupního centra Dubai Mall. K dispozici vám bude ledová plocha, sjezdovka i ledová kavárna, kde se teplota pohybuje kolem -6 ºC a sochy i nábytek jsou vytesány z opravdového ledu.

Dubajský přístav jachet

Dubai Marina je vlastně komplex mrakodrapů na břehu uměle vytvořeného jezera. Najdete v něm přes 700 lůžek a také nejluxusnější plavidla na světě vůbec. Po západu slunce jsou nádherně osvětlené budovy, restaurace a obchody prostě něčím, co musíte vidět. A to rozhodně stojí za noční procházku.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *