Co nevynechat, když se chystáte na návštěvu Číny: Na turisticky protežovaná místa zapomeňte

Velká čínská zeď

Co nevynechat, když se chystáte na návštěvu Číny: Čína je obrovská země s mnoha fascinujícími místy k návštěvě. A právě proto, že je výběr tak široký, se rozhodně vyplatí udělat si menší itinerář a zaměřit se na ta, jež byste určitě neměli vynechat.

Letní palác

Letní palác je krásný zahradní komplex s císařským palácem v Pekingu, který byl postaven v 18. století. Nabízí překrásné chrámy pavilony i mosty a je oblíbenou destinací turistů i domácích obyvatel.

Žluté hory

V provincii Anhui představují Žluté hory řadu vrcholů, které jsou známé především svou malebnou krásou. Můžete se procházet horami a mít překrásný výhled na okolní krajinu.

Palác Potala

Foto: Pixabay

Palác Potala

Palác Potala se nachází ve Lhase a je na seznamu světového dědictví UNESCO a je symbolem tibetského buddhismu. Byla rezidencí dalajlámy, dokud 14. dalajláma během tibetského povstání v roce 1959 uprchl do Indie.

 

Xi’an a jeho lákadla

Xi’an je známý především jako město, kde se nachází terakotová armáda, jeden z největších archeologických nálezů světa. V Xi’anu si také můžete prohlédnout mnoho dalších historických památek a ochutnat tradiční kuchyni – takže omezit jeho návštěvu jen na jednou jediné muzeum by byla opravdu škoda.

Guilin – pro milovníky přírody

Oblasti s krásnou krajinou obklopená horami a řekami. Můžete zde plout na lodích po řece Li a užívat si krásných scenérií, které jen tak někde neuvidíte.

 

Zdroje: https://www.chinadiscovery.com/articles/top-10-china-destinations-in-2018.html, https://www.thetravel.com/most-beautiful-places-in-china-2023/, https://www.chinahighlights.com/travelguide/article-top-china-tourist-destination.htm, https://www.chinatours.cz/rejstrik-mist/cina/, https://www.cksen.cz/pruvodce/cina/kam-jet/, https://www.invia.cz/blog/turisticky-nejoblibenejsi-mista-v-cine/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.