Co vše vědět o cestě na Bali

Doprava na Bali

Bali se v poslední době stává čím dál víc oblíbenou destinací. Dnes se podíváme na důležité informace, které by měl vědět každý, kdo se na Bali chystá nebo zatím jen přemýšlí o jeho návštěvě. Pojďme tedy společně na to!

Cena letenek

První začneme náklady na dopravu do vaší cílové destinace. Z Prahy a Bali se dají sehnat letenky, které stojí okolo 8 tisíc. Nejde však o nic pravidelného. Spíše o výjimečné akce, na které narazíte jednou nebo dvakrát do roka. Jde o jakési minimum, na které můžete při troše štěstí narazit. Obyčejně stojí letenky na Bali asi něco přes 10 tisíc korun. Poletíte například s China Eastern s mezipřistáním v Šanghaji nebo s KLM s přestupem v Amsterodamu.

Doprava na Bali

Jak se na Bali vlastně pohybovat? Nejlépe vás vyjde půjčení si motorky. Zde jde o nejrozšířenější dopravní prostředek a pro ně mluví i cena. Například takový skútr s objemem 150 ccm stojí něco v rozmezí 50 až 150 Kč za den. Bali je poměrně malý ostrov, a tak jej lze procestovat celý. Právě motorka vám v tom pomůže. Někdy je však těžké zorientovat e v opravdu v hustém provozu, zejména ve městech. Dobré tedy bude, když bude řídit někdo, kdo má již zkušenosti s ovládáním skútru a je si tak jistý řízením. Ještě přidáme informaci, že litr benzinu zde stojí, pro nás až neuvěřitelných, 16 korun.

Jídlo na Bali

CO se jídla týče, nabízí Bali velkou nabídku i rozptyl cen. najdete zde, jak Michelinské restaurace, tak ty nejlevnější jídelny. Pokud na Bali cestujete v low-cost stylu, určitě oceníte, že je zde velké množství místních jídelen a restaurací, které vaří místní jídla a jsou velmi levná. Jen pro orientaci: místní pivo zde stojí asi 30 korun, to importované pak něco okolo 50 korun.  Vodu zde nakoupíte za 7-20 korun. Jsou zde také místní jídelny zvané Warungy. Právě ty nabízejí to nejlevnější jídlo. Ceny se zde pohybují od 20 korun. V průměru zde jídlo stojí cca 50 korun.