per2

Co všechno vám může nabídnout Peru

Peru to není jen Machu Picchu, byť vám ho hned vedle Cusca, Arequipa, Paracasu nebo Huacachiny budou místní průvodci doporučovat nejčastěji. Vyplatí se však opustit vyšlapané trasy a pustit se i někam dál. Vyhnete se tak zástupům jiných návštěvníků a získáte možnost skutečně nahlédnout pod povrch místního života.

Regiony Cusco a Puno vás překvapí

Chcete absolvovat báječný trekking lesem plným gigantických rostlin Puya Raimondii bromeliads z čeledi broméliovitých? A co takhle jedinečné horské stezky, které vás zavedou k rozsáhlým archeologickým nalezištím Waqrapukara nebo zřícenině Huchua Qosqo?

A zapomenout nesmíme ani na Duhové hory (Cusco), jež si své jméno opravdu zaslouží. Leckde se tyčí do výšky 5000 m. n. m. A společnost při výšlapech vám budou dělat zejména polokrotké alpaky a kachny.

Machu Picchu

Poloostrov Capachica aneb za místními

Většina turistů, mířících k jezeru Titicaca, využije jako svou základnu město Puno. Ovšem chcete-li se maximálně přiblížit místní kultuře, dejte přednost poloostrovu Capachica, kam mnoho návštěvníků nedorazí. A rozhodně stojí za to navštívit i nedaleké ostrovy Amanani anebo muzeum Ticonata, kde můžete spatřit například mumie žen z období kultury Tiahuanaco.

Region Amazonas toho nabízí hodně

Ano, právě tady můžete mimo jiné navštívit i slavné Machu Picchu. Ovšem možná vás ještě nadchne národní park Paracas. Pouštní terén, jež se místy divoce vrhá směrem k oceánu, připomíná často doslova jinou planetu. A užijí si ho i milovníci cyklistiky.

Paracas

Když Peru, tak během tradičních svátků

Samozřejmě doporučujeme také účast na peruánských svátcích a festivalech. Inti Raymi připomíná oslavu svátku Inků, zasvěceného slunci. Festival El Chacc zase odkazuje na předhispánskou tradici lovu wikuní. Zážitky, které si odsud odnesete, rozhodně nepatří k těm všedním.

Kondor

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *