Další zásah pro ČS nemovitostní fond – odborníkům se povedlo odkoupit druhou část areálu Panattoni Park Tychy

ČS nemovitostní fond, který patří investiční společností České spořitelny, a.s., rozšiřuje své realitní portfolio. Podařilo se mu totiž zakoupit druhou část logistického areálu Panattoni Park Tychy.

Jde o významný objekt, ležící mezi polskými městy Tychy a Bieruň. A pokud by vás zajímala hodnota nové akvizice fondu, pak byste měli vědět, že činí přibližně 1,4 mld. Kč (55 mil. EUR). Celkový počet nemovitostí ve fondu se tak zvýšil na 20.

průmyslové nemovitosti získávají na hodnotě

Panattoni Park Tychy DC2 je zcela nová, prémiová logistická nemovitost. Když říkáme nová ,tak myslíme nová – byla totiž kompletně dokončena teprve v druhé polovině minulého roku. Tvoří ji především skladové prostory o celkové pronajímatelné ploše 60,7 tisíc m2.

V současnosti je ,logistický park Panattoni Park Tychy DC2 plně obsazen jediným nájemcem, a to mezinárodním obchodním řetězcem Action. Jde o řetězec se spotřebním zbožím, který v Evropské unii provozuje téměř 1700 obchodů.

Praha

Foto: Pixabay

„Akvizice budovy Panattoni Park Tychy DC2 představuje další významný nárůst v alokaci ČS NEMOVITOSTNÍHO FONDU. Zároveň tak vytváříme prostor pro navýšení našeho úvěrového portfolia za výhodných podmínek s pozitivním dopadem pro výnos fondu“, říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

Fon, který mohou využít všichni

ČS NEMOVITOSTNÍ FOND patři na našem trhu k velmi zajímavým počinům, byl založen v únoru 2007 a je největším a zároveň nejstarším českým realitním fondem. Hodit se bude především konzervativním investorům.

Poslední pořízená nemovitost se nachází v atraktivní lokalitě polského hornoslezského regionu. Znalce místopisu asi nepřekvapí, že jde o druhou největší industriálně logistickou oblast v celém Polsku. Budova aspiruje na environmentální certifikaci BREEAM Excellent.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: ČS NEMOVITOSTNÍ FOND koupil druhou část areálu Panattoni Park Tychy | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.