Jak by měl vypadat opravdu intenzivní kurz angličtiny, který vás připraví na cestování se vším všudy

Angličtina

Když vám pořadatel slibuje, že budete mluvit 70 hodin týdně anglicky, moc mu nevěříte, protože to byste museli mluvit i ze spaní. Jenže vše nemusí vypadat tak beznadějně. Pokud totiž po dvou dnech intenzivní komunikace v cizím jazyce zjistíte, že v něm začínáte i myslet,. Jste na správné cestě.

T v tuhle chvíli totiž začínáte v angličtině mluvit i sami se sebou. Dobrý kurz by měl proto opustit klasické školní prostory a vydat se někam ven – třeba na jazykový pobyt. Lekce totiž v takovém případě sice jedou podle rozvrhu, ale rozhodně nekončí se zvoněním.

Nikdo se nesmí ostýchat

V rámci školní výuky cizích jazyků se neustále někdo před někým stydí. Ale ve skupině na intenzivním kurzu angličtiny má každý svůj vlastní start, vlastní cíl a mezitím samozřejmě i nezbytné vlastní tempo. Důležité je především to, že se nikdo s nikým neporovnává.

Londýn

Foto: Pixabay

A kurz nesmí ani ustrnout na místě. Když mluvíte každou hodinu s jiným lektorem z jiné části světa, posloucháte různé dialekty. A i to vám v porozumění jazyku pomůže. Výjezdní jazykový kurz také způsobí, že skupina lidí, se kterými jste se ještě před týdnem neznali, se naprosto přirozeně stane skupinou vašich lidí. V jejich společnosti se nebojíte mluvit a do dialogů se vrháte po hlavě. Cizímu jazyku tedy půjdete zcela přirozeně a ochotně naproti. Budete si totiž věřit, že (byť s menší dopomocí) zvládnete říct, co potřebujete.

Nepodceňte přípravu

Počítejte s tím, že ne vždy vám všechno půjde. I proto má smysl si předem si nastudovat konverzační obraty typu:

  • omlouvám se,
  • nerozumím,
  • můžete to zopakovat,
  • rozumím, co říkáte, já mám například tuto zkušenost,
  • souhlasím/nesouhlasím, protože
  • obávám se, že,
  • mohl bych, prosím apod.

A důležité je také opakování. Jednou nebo dvakrát do roka si tedy jazykový pobyt zopakujte, a to zvlášť tehdy, nemáte-li angličtinu v práci na denní komunikační bázi.

Zdroj: Devět věcí, které vás překvapí na intenzivním kurzu angličtiny | Protext – PR služby ČTK

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.