Dechberoucí ráj dřevěných soch v Ostravici můžete navštívit klidně i před výstupem na Lysou horu

Šavlozubý tygr

Chystáte se na Lysou horu nebo byste se jen rádi prošli a podívali se na něco zajímavého v Moravskoslezských Beskydech? Ať už je vaše situace jakákoli, určitě byste neměli minout galerii dřevěných soch v Ostravici. Ta byla otevřena již v roce 2017, nicméně prakticky celoročně se můžete pokochat pohledem na dřevěné skvosty, které se tady nacházejí. Určitě stojí za to na Ráj dřevěných soch upozornit. My jsme expozici navštívili a určitě jsme nelitovali. Ostatně, na obrázky se můžete podívat poměrně detailně, fotografovat jsme určitě nezapomněli.

Kde se dřevěné sochy nacházejí?

Přímo v centru Ostravice hned vedle obecního úřadu. Pokud vyrazíte do Ostravice autem, můžete ho zaparkovat vedle zdejší pily a vyrazit pěšky. Na výstavě budete do 5 minut. Stejný čas vám bude trvat cesta z vlakového nádraží. Z Frýdlantu nad Ostravicí sem vyjíždějí vlaky v pravidelných intervalech i díky tomu, že se právě tady nachází výchozí místo pro výstup na Lysou horu. Délka trasy činí přibližně 8,5 km a zvládnout se dá za méně než 3 hodiny.

Ráj dřevěných soch

Kasa Pepina

Dobby

Kdo za výstavou stojí?

Zdejší řezbář Luděk Vančura. Tento umělec vystavil v exteriéru u obecního úřadu více než 60 modelů. Nejdříve měl sochy vystavené doma, nicméně zájem o prohlídky byl enormní. Proto se dnes nachází výstava v Biskupské zahradě hned u obecního úřadu. Otvírací doba výstavy je v létě od 8 do 20 hodin přes týden a o víkendu od 9 do 20 hodin. V zimním období se zavírá v 17 hodin.

Betlém

Domácí zvířata

Co nás zaujalo nejvíce?

Už baba Jaga s loupežníkem působí naprosto fantasticky. Hned vedle nich je i prasátko Pepina nesoucí schránku na dobrovolné vstupné. Poté už půjdete přes most a uvidíte plenéru prakticky všechny sochy. Zaujme třeba medvěd, děti se půjdou podívat třeba za Dobbym, známou to postavičkou z Harryho Pottera. Nezapomenou určitě ani na živé králíky. Vám asi bude imponovat velký betlém. Upozornit musíme i na fantasticky zpracovaná domácí zvířata. Budete se zkrátka bavit.

Pohled přes most

Srnec

Medvěd

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.