letadlo

Dlouhá cesta letadlem – víme, co nezapomenout

Letadlo je nejpohodlnější a nejrychlejší dopravní prostředek, díky kterému se můžeme dostat i do těch nejvzdálenějších koutů světa. Bohužel ne vždy jde o příjemně strávený čas. Ohrozit vás může třeba i suchý vzduch nebo všudypřítomné bakterie. Přibalte si do kabelky pár jednoduchých vychytávek a nic vás nezaskočí!

Polštářek na cestování

Myslete na to, že sedadla v letadlech nebývají právě nejpohodlnější, zejména pokud na vás čeká několikahodinový let. Pokud se chcete během letu pohodlně opřít nebo se dokonce vyspat, je malý polštářek doslova nutností!

Maska na oči

Chcete si pospat i během dne nebo dát palubnímu personálu jednoznačně najevo, že vás nemá rušit? Maska na oči vám poskytne tmu, což vám umožní si zdřímnout prakticky kdykoliv. Ostatní cestující vám budou závidět!

Zvlhčovač na obličej

Vzduch v letadle je velmi suchý. Proto si s sebou nezapomeňte přibalit osvěžující růžovou vodu nebo podobnou kosmetickou vychytávku ve spreji, s níž si čas od času osvěžíte a zvlhčíte pokožku. Jen pozor na povolený objemový limit přepravovaných tekutin!

Produkt na mytí obličeje bez vody …

Při dlouhých letech nelze zapomenout na péči o obličej, jehož pokožka je v letadle vystavena těžkým podmínkám. Kromě zvlhčovače si také zabalte čistící ubrousky nebo podobné produkty. Tím zamezíte mimo jiné vzniku nepěkných pupínků.

Gel pro dezinfekci rukou

Letadlo je plné choroboplodných zárodků. Nejsou pouze na záchodě, ale také na sedadlech či dokonce podnosech s jídlem. Nikdy proto nezačínejte jíst bez dezinfekce rukou. V letadle můžete chytit opravdu nebezpečné bakterie. Nezapomeňte, že hygiena je klíčem k vaší spokojené dovolené!

Špunty do uší

Je obtížné usnout několik hodin bez téměř úplného ticha. Špunty do uší poskytují příjemné pohodlí, umožní vám odpočinek a pomůžou usnout. A nakonec mohou být užitečné třeba i v hotelovém pokoji.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *