Oregon potěší všechny milovníky nezávislého cestování

Najdete ho na západní pobřeží USA. Leckdy bývá označován za největšího rivala Kalifornie a kromě ní sousedí ještě se státem Washington. Oregon je známý především svou malebnou krajinou, divokou přírodou, pivem a charakteristickými zvuky železnice.

Patří mezi ty americké státy, které byste rozhodně měli navštívit. Zvlášť milujete-li např. lyžování nebo jiné adrenalinové sporty. Na své si ale přijdou třeba i cyklisté.

Lyžovačka na vás čeká i v létě

Stačí se vypravit do největšího lyžařského střediska na svazích Mount Hood. Potěší vás množství tras, spletitý terén i poměrně přívětivé ceny. Něco se najde i pro milovníky horolezení (Smith Rock) a cyklisté si do sytosti užijí jak zážitků silničních, tak i horských či plážových.

Oregonská bouře a dlouhé pláže

Potěší, že 363 mil pobřeží Pacifiku se hodně podobá tomu kalifornskému. Není však tak vyhlášené, takže tu nebývá hlava na hlavě. Ubytujte se na pláží a počkejte si, až k vám dorazí ta pravá přímořská oregonská bouře. Neexistuje moc podobných zážitků, které byste si moli skoro bez rizika dopřát. A na milovníky vody tu čeká i nejhlubší a nejmodřejší jezero Ameriky – Crater Lake.

Oregon jako země piva

Mají-li něčeho v Oregonu opravdu dostatek, pak je to rozhodně čerstvá zelenina a ovoce. Prakticky každý den se tu pořádají farmářské trhy, na nichž nechybí ani četné speciality- např. Dungeness crabs. A potěšíme i milovníky piva a ciderů. Zvláště v okolí Portlandu (největšího města Oregonu) se koncentruje opravdu velké množství rodinných minipivovarů, takže si tu budete připadat jako doma.

Mimochodem Portland je město s velmi přátelskou atmosférou, proslulé množstvím pivních a hudebních festivalů. Při své návštěvě byste ho proto určitě neměli vynechat. Projeďte se oregonskou parní železnicí, navštivte některý z národních parků a jednoduše si užijte nenáročnou a barvitou rekreaci, kterou tento stát USA nabízí!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.