brus1

Do Bruselu zdarma – víme, kde se neplatí

Plánujete dovolenou v Belgii, ale nemáte zrovna peněz nazbyt? Nevadí, sestavili jsme pro vás seznam nejzajímavějších míst v Bruselu, kde za vstup nezaplatíte ani halíř. A kam se tedy vydat?

Cathédrale des Saint Michel et Gudule Brusel

Najdete ji na kopci Treurenberg. Fasáda katedrály i její interiér s bohatou sbírkou uměleckých děl patří k místům, které zkrátka nemůžete nechat nepovšimnutá. A za návštěvu stojí i krypta, za tu však už musíte zaplatit (ceny se pohybují mezi cca 2,5 € a 1 €).

Královský palác

Najdete ho v centru města a je oficiální královskou rezidencí – ve skutečnosti však královská rodina žije na hradě Laeken na okraji města). Současná velkolepá fasáda budovy je dílem Leopolda II. Palác je možné navštívit zdarma od 21. července do poloviny září. Těšit se můžete na trůnní síň, zrcadlový pokoj a velkolepý taneční sál. V pondělí je zavřeno.

Grand Place Brusel

Velkolepá pozdně gotická radnice je zapsána na seznam UNESCO. Říká se, že jde o jednu z nejkrásnějších v Evropě. Blízko se nachází i Královský dům – dnes Městské muzeum a nádherně zdobené cechovní domy.

Bazilika Nejsvětějšího srdce Ježíšova

Je obrovská – 89 metrů vysoká a 167 metrů dlouhá – a rozhodně nepřekvapí, že je zároveň pátým největším kostelem na světě. Její historie není dlouhá, vznikla ve 30. letech minulého století. Zaujme vás především zajímavá architektuře art deco.

Evropský parlament

Je přístupný pouze v určitých časech:

  • v pondělí ve 13 – 18 hod
  • v úterý a ve středu v 9 – 20 hod
  • ve čtvrtek a pátek od 9 do 18 hod
  • v sobotu a v neděli mezi 10 – 17 hod

Najdete tu užitečné multimediální průvodce ve 23 jazycích, stejně jako interaktivní multimediální obrazovky, které vás seznámí historií evropské integrace a ukáží vám, jak EU ovlivňuje náš každodenní život. Určitě se vyplatí zavítat sem alespoň na krátký výlet.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *