Chorvatsko

Do Chorvatska se bude zřejmě cestovat i bez testu na koronavirus

Léto se pomalu blíží a spousty lidí zajímá, jak to vlastně bude vypadat s cestováním do některých tradičních přímořských zemí. Pro našince je jakousi mekou cestování k moři Chorvatsko. Když se ostatně podíváme na data Českého statistického úřadu z roku 2018, zjistíme, že na pobyt delší než 4 dny přijelo do Chorvatska ve zmiňovaném roce celkem 813 000 obyvatel České republiky. Nyní by pro cestování do této země měla stačit jenom rezervace ubytování. Testy na koronavirus zřejmě nebudou dle vyjádření náměstka ministra zahraničních věcí Martina Smolka.

Jen rezervace ubytování

Rakouskem turisté z České republiky projedou bez jakýchkoli testů. To samé se bude týkat také rakousko-slovinské hranice. Tady bude nezbytné předložit potvrzení o rezervaci ubytování v Chorvatsku. Slovinci budou pouštět na své území pouze turisty, kteří mají namířeno do některého z dalších států, což potvrdí samozřejmě onou rezervací ubytování. Pokud máte v Chorvatsku dům nebo jachtu, samozřejmě se tam dostanete bez jakýchkoli problémů také.

Termíny otevření hranic jsou v plánu

Podle premiéra Andreje Babiše by se hranice jak s Rakouskem, tak i se Slovenskem mohly otevřít 8. či 15. června. Ostatně samotné Rakousko chce otevřít hranice s Německem, které je z hlediska epidemie nebezpečnější, právě 15. června.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *