Kapverdy

Do těchto exotických míst se vyplatí vydat i v prosinci. A nebude to tak drahé!

Pohled z okna není nyní v prosinci zrovna optimální. Déšť se střídá s mlhou a občas nějakým tím mrazíkem. Nic příjemného. Člověk je rád doma a nechce se mu ven. Je to škoda, protože i v prosinci lze vyrazit na nějaký ten pobyt do zahraničí. Možná si řeknete, že Egypt zrovna nemusíte! Ten ovšem na mysli nemáme. Vydat se lze do zajímavých exotických destinací, jež nemusí být nijak extrémně drahé. Několik tipů vám dáme v následujících řádcích.

Pískem zaváté Kapverdy

Milujete písek, teplo a všechno, co s pravou exotikou jakkoli souvisí? Pak se nerozpakujte a vyrazte na Kapverdy. I když se tady budete procházet po plážích, které jsou obrovsky široké, i několik kilometrů, možná nepotkáte živáčka. Ticho, obrovské přírodní pískoviště kolem vás a hlavní město nesoucí název Pláž. Zajímavé. Poušť a moře. Na palmy zapomeňte, nicméně ty potřebovat nebudete. Kanáry před 50 lety vás zkrátka budou bavit. Tuňák s kapary a banán se skořicí. Vynikající. Budete mít nebe v ústech. A ceny zájezdů. Ty začínají cca na 13 000 korunách.

Kapverdy

Kuba i bez Fidela je stále favoritem

Doslova studnice unikátních lokalit. Přesně tak působí Kuba. Navštívit můžete Varadero, Malecon, starou část Havany, továrnu na tradiční doutníky Pargatas a mnohá jiná místa. Akčnější dovolenou můžete zažít třeba na ostrůvku Cayo Largo. Oprýskané panelové domy, obchody s minimem sortimentu a stará tradiční auta. To je Kuba se vším všudy. A cena? Cca od nějakých 19 000 korun máte šanci se sem podívat!

Kuba

Do nitra Yucatánu

A co třeba takový mexický Cancún? Vyrazit džunglí směrem do Yucatánu určitě stojí za to. Prohlédnout si můžete mystické trosky starověkého mayského města Chichen Itzá. Podívat se tady budete moci třeba na Kukulkánovu pyramidu. K vidění bude i studna, do níž nedobrovolně padaly indiánské oběti. Cena zájezdů začíná pod 17 000 korunami.

Yucatán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *