Bahamy

Znáte Bahamy? Trochu vás naladíme k jejich návštěvě

Uvažujete ještě před Vánoci o nějaké zajímavé exotice? Proč ne? Rozhodně stojí za to si lehce odpočinout ještě před tím, než vypukne ten správný vánoční shon. Exotických zemí je spousta, nicméně jen některou dokážou nabídnout velmi zajímavé destinace s menším počtem turistů. Výbornou volbou jsou v tomto ohledu například Bahamy. Právě o nich něco málo prozradíme v následujících řádcích. Podíváme se i na to, kdy je sem nejlepší vyrazit a co všechno vás na Bahamách čeká.

Bahamské ostrovy se představují

Bahamy leží jihovýchodním směrem od Floridy. Pokud se sem budete chtít vydat z Kuby, pak musíte mířit na severovýchod. Souostroví je tvořeno přes 3000 ostrovy, přičemž více než 2400 je korálového charakteru. Jinak je část Atlantského oceánu, v níž leží Bahamy, považována za místo s nejčistší vodou na světě. Bahamy lze rozdělit na několik okruhů, z nichž jsou asi nejznámější San Salvador, Long Island a Bimini. Bude vás tady čekat luxus a přepych. Zapomenout ovšem nelze ani na poměrně vysoké ceny.

Bahamy

Na co všechno se můžete těšit?

Začít můžeme klidně poněkud netradičně eko turismem. Výborné jsou národní parky Lucayan National Park na Grand Bahama Island a také Leon Levy Native Plant Preserve na Eleutheře. Pokud máte rádi historické lokality, budete si libovat v San Salvadoru nebo Lucayanu. Nákupní příležitosti jako stvořené na vás budou čekat ve Freeportu či Nassau. Užívat si nočního života lze bez hranic na Paradise Islandu. Jinak vás ale čekají především nádherné pláže. Na Eleutheře jsou výstavní. Potápět se budete k lodním vrakům a podmořský život… Škoda mluvit, nádhera.

Potápění Nassau

Začíná ideální doba pro pobyt na Bahamách

Právě nyní v prosinci je ideální doba pro návštěvu Baham. Sezona tady začíná právě teď a trvá až do půlky dubna. Bahamy jsou charakteristické subtropickým podnebím, jež je do značné míry ovlivněno teplým Golfským proudem. V létě teploty šplhají běžně k 28 °C, v zimě se pohybují okolo 21 °C. Na Bahamy můžete vyrazit bez nutnosti vyřízení víz, takže není na co čekat!

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *