Ukrajina

Která místa na Ukrajině stojí za to?

Turisté často vyhledávají Ukrajinu. Možná se vám to nezdá, ale je to tak. Láká je totiž hlavně turisticky oblíbené Zakarpatsko, bývalá Podkarpatská Rus. My se však dnes podíváme na místo mimo tuto oblast. Která další místa na Ukrajině stojí za objevování?

Mnoho míst

Nejprve se podíváme na Pevnost v Kamenci Podolském. Jde o mohutnou stavbu s hradbami a množstvím bašt. Z dálky se může jevit jako pohádkový zámek. Dále tato oblast nabízí meadr řeky Smotryč. A to přímo ve městě. Tento meandr určuje a obklopuje celé staré město. Toto historické centrum je pak navázáno na pevnost mohutným mostem. Právě toto všechno dělá z Kamence jedno z nejnavštěvovanějších a nejmalebnějších měst na Ukrajině. Ani historie oblasti není vůbec chudá. Tato oblast totiž kulturně spadá do polsko-litevského vlivu, když po staletí náležela právě tomuto soustátí. Dalším turistickým cílem pro vás může být Oděsa. Ta je od Kamence daleká asi 700 km, a tak je nejlepší zvolit dopravu vlakem. Jde o pravoslavné město s množstvím památek. Jim dominuje třeba budova opery, která se inspiruje budou opery v Drážďanech.

Jak se po Ukrajině pohybovat

Když jsme již nakousli obrovskou vzdálenost, je nutno dodat, že Ukrajina je jeden z nejrozlehlejších států Evropy. Proto jsou mezi místy obrovské vzdálenosti. Jak tedy po Ukrajině cestovat? Auta a autobusy raději vynechejte. Kvůli vzdálenosti je cesta dlouhá, a také díky infrastruktuře nepohodlná. Většina tras vám nepovolí vyšší průměrnou rychlost než ej 50 km/h. Dlouhé vzdálenosti jsou tedy dominancí vlaků. Jezdí vcelku spolehlivě, avšak nevýhodou je malá frekvence spojů. Navíc dálkové spoje je nutné rezervovat i několik dní dopředu.

Cestujte bezpečně

Navíc když cestujete na Ukrajině, je nutné dávat pozor na všemožné nástrahy. Na základní služby se lze spolehnout, avšak není jich moc. Na toalety, hotely nebo pohostinství po narazíte, možná však bude cestovat déle, jelikož jich mimo města moc není. Dalším základem je komunikovat s místními. Alespoň minimální znalost ruštiny je tedy téměř základ. Angličtina nebo němčina zde nemá mnoho svých zastánců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *