Zillertal

Zillertal Arena: Užijte si sjezdu až do údolí!

Jestliže hodláte letos vyrazit do Tyrolska za skvělou lyžovačkou, pak rozhodně vyjeďte do Zillertal Areny. Ta představuje prakticky nejrozsáhlejší sportovní areál v celém Zillertalu. Vynikající je pro lyžaře, snowboardisty, ale třeba i pro vyznavače jízdy volným terénem. Známá je i díky přítomnosti slavné sáňkařské dráhy Arena Coaster. Moc hezký je třeba i Naturpark Zillertaler Alpen a za zmínku stojí i muzeum lyžování Merliner Hütte. My se ovšem budeme věnovat zejména novinkám pro letošní sezonu.

Dejte si více než 8 km až do Zellu

Hlavní předností této velké arény bude bezesporu mega dlouhý sjezd až do městečka Zell. Vyrazíte z vrcholu Übergangsjoch nacházejícího se v nadmořské výšce 2 500 m a vaše cesta povede do některého ze dvou městeček Rohrburg či Zell. Při vaší jízdě urazíte solidních 8,4 km. Překonáte tak poměrně úctyhodných 1 920 výškových metrů. Určitě je třeba předznamenat, že sjezdovky vedoucí ze zmiňovaného vrcholu jsou určeny pro zdatnější lyžaře. Jsou červené a černé. Jejich sklon se pohybuje okolo 50 stupňů. Moc hezká je především nová sjezdovka začínající kousek od střední stanice lanovky Wiesenalm. mimo jiné překonáte dva lyžařské mosty a pojedete i lesem.

Zillertal

Facebook kabinka

Pozadu tady nemůže zůstat ani nekonečný svět sociálních sítí. Na lanovce Karspitz se nachází speciální facebook kabinka. Právě v ní se nachází integrovaný fotoaparát, který vás vyfotí, a vy budete moci foto rovnou sdílet na sociální síti. Ostatně prohlédnout si fotografie budete moci klidně i přímo ve fotogalerii na fb stránkách Zillertal Areny.

Nasbírejte body a staňte se šampiónem

Zajímavou inovací je i Arena Champions. Jedná se o poutavou výzvu pro majitele skipasů platných pro celou arénu. Sbíráte body a můžete se stát šampiónem celého střediska. Výbornou volbou je i Arena News Show. Stream vám prozradí údaje o počasí a ochuzeni nebudete ani o rozhovory a novinky v tomto zimním centru.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *