Klínovec se spojuje s dalšími Ski-areály, co nabídne?

Vysoké Tatry

Pokud letos zamíříte do Skiareálu Klínovec v Krušných horách, dostanete na sjezdovkách více prostoru. Toto známe středisko se totiž spojilo se svými sousedy – Božím Darem a Neklidem. Nabídne tuto sezonu tak o 13 kilometrů více sjezdovek. Dohromady to bude dělat tedy něco přes třice kilometrů. Navíc zástupci Skiareálu potvrzují i vylepšení do budoucna.

Mnoho sjezdovek – jeden skipas

Všechny sjezdovky, které středisko nabídne, budou lyžařům k dispozici na jeden skipas. To je určitě pro návštěvníky příjemné a pohodlné. A jak jsme již řekli, největší novou nabídkou a lákadlem je právě propojení všech tří sjezdovek. Navíc můžete se těšit i na další unikum, v České republice ne moc běžné. Nebudete se muset mezi sjezdovkami sami přesouvat skibusy. Areál totiž nabídne zbrusu nově vytvořené propojovací sjezdovky. Celý komplex pak bude mít na starosti pět lanovek.

Další modernizace v průběhu let

I do budoucnosti by měl areál svou nabídku modernizovat. Nezůstane tedy jen u propojených sjezdovek. Připravují se vysokokapacitní restaurace, wellness hotely nebo třeba šestisedačkové lanovky na Neklid. Navíc lyžaři mají možnost sjíždět sjezdovky i na straně Německa – Fichtelbergu. Budou mít tak možnost využít dalších bez mála padesát kilometrů. Mezi vrcholy je přepraví skibus. Na české straně zaplatíte 790 korun v hlavní sezóně za dospělého. V Německu najdete pak skipas asi za 1300 Kč za dva dny.

Srovnání cen se zahraničím

Toto středisko však není jediné. S novinkami přichází například i Špindlerův Mlýn. Ten hlavně zlevňuje skipasy, které budou s předstihem zakoupené online. Na pokladně by je vyšel na 1000 Kč, přes internet ušetří 180 Kč. A jak jsou na tom tyto areály ve srovnání se zahraničím? Například rakouský Schlaming-Dachstein nabízí skipasy za 1370 Kč na den, tyrolský Sölden za asi 1395 Kč. Italové nabízí den v hlavní sezóně za 1289 Kč.