Brixental

Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental: V zajetí moderních lanovek

Už jste navštívili oblast Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental. Jde o jedno z největších zimních center, která se nacházejí v Rakousku. Skvěle dosažitelné, a to za pouhou hodinu, je okolí Brixenu jak ze Salcburku, tak třeba z Mnichova. Dostanete se sem za pouhou hodinu. I z České republiky byste neměli mít nejmenší problém vyrazit do míst, kde vás čeká více než 280 sjezdovek té nejvyšší kvality. My se soustředíme trochu netradičně na místní moderní lanovky. Ty jsou schloubou celé oblasti.

Absolutně nejrychlejší lanovka v Brixenu

Právě v Brixenu dojde ke zprovoznění nejrychlejší osmisedačky na světě. Jmenuje se Jochbahn a je dlouhá 2 km. Svou délkou tedy dvojnásobně předčí svou předchůdkyni. I tak ale jízdou strávíte mnohem méně času. Lanovka jezdí standardně rychlostí 6 km/h.

Snowboardista

Rodinná šestisedačka Schernthann v Hopfgarten

Výbornou volbou je určitě i středisko Hopfgarten. Tady se návštěvníci setkají s lanovkou Schernthann. Tato sedačka určená pro 6 osob se vyznačuje tím nejmodernějším vybavením, jež je aktuálně k dispozici. Samozřejmostí je u ní komfortní polstrování. Automaticky se uzavírá a zima vám v ní určitě nebude. Jednak má vyhřívaná sedadla a jednak právě automaticky uzavíratelné modré bubliny. Vynikající je i platforma lanovky. Ta pozná, že do ní nastupuje dítě a přizpůsobí tomuto faktu rychlost i výšku. Nástup je tak maximálně pohodlný a bezpečný.

Desetimístná kabinka Hartkaiser v Ellmau

Zmínit se musíme také o velké kabinkové lanovce v Ellmau. Vstupní prostor u ní činí neuvěřitelných 8 metrů a samozřejmostí jsou u kabinek vyhřívaná sedadla a wi-fi připojení k internetu. V horské stanici se nachází prostorná restaurace, kde je velké vyžití pro děti. Využít můžete možnosti jejich hlídání a také lyžařskou školku či úschovnu vybavení.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *