Do Veselí nad Moravou na Baťův kanál a projížďky lodí

Volný čas lze trávit různě – na souši, ve vodě i ve vzduchu. Pojďme se podívat na Baťův kanál, který po Sametové revoluci získává nový kabát. To platí i pro přístav ve Veselí nad Moravou, který byl nedávno znovuotevřený po rok a půl trvající rekonstrukci. Co to na vás čeká?

Co zajímavého je možné ve Veselí nad Moravou vidět?

Veselí na Moravou je nevelké město na Hodonínsku s historickým jádrem, jež je městskou památkovou zónou. Na místě bývalého vodního hradu tu najdeme renesanční zámek, který je aktuálně rekonstruován a veřejnosti není přístupný. V přilehlém parku je ale možné si prohlédnout pomník G. E. Laudona z roku 1789. Vedle této památky jsou ve Veselí na Moravou k vidění židovský hřbitov, synagoga, barokní kostel sv. Bartoloměje, gotický kostel Panny Marie a kostel sv. Andělů strážných s klášterem. A samozřejmě nesmíme zapomenout přístav na Baťově kanále.

Rekonstrukce přístavu přinesla nová místa pro stání i tankování

Přístav ve Veselí nad Moravou má za sebou rekonstrukci za 97 milionů korun, díky čemuž se zvýšil počet stání pro lodě z 11 na 35 míst. Současně vznikla místa pro tankování pohonných hmot, odčerpání odpadních vod a upraveno bylo také okolí Baťova kanálu. Tím se zvýšil komfort pro ty, kteří se po Baťově kanálu plaví na lodích.

Baťův kanál: Foto Batacanal

Dovolená i výlety na lodích

Z přístavu ve Veselí nad Moravou pravidelně vyplouvá motorová výletní loď pro 105 cestujících na svoji cestu do Strážnice. Lze si tu také lodě pronajmout a strávit příjemný týden na vodní hladině. Nebo se jen krátce projet po zdejším okolí na motorových člunech, jejichž ovládání po krátkém zaškolení není nijak složité. Přímo v areálu přístavu se pak nachází penzion s apartmány pro 4 osoby s kompletně vybavenou kuchyní. Je místem ideální dovolené u vody.

Zdroj info: Ve Veselí nad Moravou otevřeli zmodernizovaný přístav Baťova kanálu (ceskenoviny.cz)

Veselí nad Moravou: Náhledové foto Batakanal

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.