Do ZOO Zlín za symbolické vstupné: Nenechte si ujít speciální akci, kterou zahrada připravila pro návštěvníky ze Zlínského kraje

Letošní sezóna se ZOO Zlín opravdu povedla. Nedávno jejími branami prošel návštěvník, který byl v pořadí 700 000. Počtem návštěvníků se zoologická zahrada řadí mezi tři nejnavštěvovanější místa v České republice. A není divu, že je tak žádaná, protože má co nabídnout. A nejsou to jen chovaná zvířata.

Krmení rejnoků

Když se do zlínské ZOO vydáte, počítejte s tím, že budete chodit se zástupy rodin s dětmi a kočárky, kteří patří mezi nejčastější návštěvníky. Naštěstí je rozloha ZOO velká, takže to množství lidí se v ní rozptýlí. Největší zájem bývá o krmení rejnoků, jejichž pavilon se nachází v blízkosti zámku. Rejnoci jsou na omak jako samet, což může mnohé překvapit. Ke krmení dostanete za 40 Kč asi čtyři kousky nakrájené z kalamár. Po příchodu k rejnokům je nutné si opláchnout ruce, aby se zajistila čistota vody v bazénu, v němž rejnoci plavou.

Na prohlídku si vyhraďte raději celý den

ZOO Zlín je poměrně rozsáhlá, a pokud půjdete na prohlídku odpoledne, budete mít co dělat, abyste všechno stihli projít. Je lépe si na ZOO vyhradit více času. Vaše děti se v ní určitě nudit nebudou. Když je přestanou bavit zvířata, vezmete je do Lanáčku na cestu korunami stromů. V areálu je spousta atrakcí určených pro děti. Samozřejmě nechybí ani obchod, v němž můžete potomkovi pořídit dalšího plyšáka do sbírky. Nebo jiný suvenýr ze ZOO.

Japonská zahrada Mu-shin

Zlínská ZOO se pyšní největší japonskou zahradou v tuzemsku. Rozkládá se na ploše 1 000 metrů čtverečních. Krásné jsou tři borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska, jejichž stáří je 100 let. Při vstupu do japonské zahrady vás uvítá typická japonská hudba, linoucí se z dobře ukrytého reproduktoru. Zde si budete moct odpočinout od shonu a obdivovat se tomu, jak se zahrada povedla.

Japonská zahrada Mu-shin. Foto: Jana Fojtíková 

Každý si najde to své

Těžko říct, co je ve zlínské ZOO nejlepší. Dohromady totiž tvoří velmi zajímavé místo k navštívení. Loňským  tahounem bylo mládě afrického slona, které se zde narodilo. Letos zase otevření nové expozice jaguárů, která patří mezi největší v Evropě. A chystá se chovná stanice supů.

ZOO Zlín připravila pro návštěvníky ze Zlínského kraje speciální akci, a to až do 13. listopadu 2022. Za vstupné zaplatí totiž jen 20 Kč za osobu. Je to poděkování za tak vysokou návštěvnost, jakou letos zahrada zažila.

Zdroj: https://www.zoozlin.eu/; https://cs.wikipedia.org/wiki/Zoologick%C3%A1_zahrada_Zl%C3%ADn

Výběh pro slony. Náhledové foto: Jana Fojtíková 

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.