Torrevieja leží na prosluněném pobřeží Costa Blanca a naláká na slané laguny

Torrevieja: Myslíte si, že vás v Evropě už nemůže nic překvapit, pak jste ještě nejspíš nenavštívili přístavní městečko Torrevieja ve Španělsku. I když leží jen 50 kilometrů od Alicante, zná ho málokdo. A je to rozhodně škoda.

Nabídne toho totiž opravdu mnoho. Velkým lákadlem je nejen zdejší unikátní příroda, ale také léčebný potenciál slaných lagun, o kterém zatím mnoho turistů neví.

Navštěvovaná, stále však s charakterem

Díky tomu, že Torrevieja leží na prosluněném pobřeží Costa Blanca, tu bývá turistů poměrně hodně. Aby také ne, když návštěvníkům nabídne každý rok okolo 340 kompletně slunečných dní. Nic vám tedy nebude bránit užít si nádherné pláže a přírodní bohatství místních slaných lagun.

Foto: Pixabay

Za těmi musíte zamířit do přírodního parku Las Mata. Nejde o nic jiného, než o spojení dvou slaných lagun, jež jsou domovem neobyčejné flory i fauny. Žije tu především množství vodních ptáků včetně plameňáků, díky čemuž patří a patří přírodní park Las Mata k nejdůležitějším mokřadům v Evropě.

Léčebný potenciál přírodního parku Las Mata

To však není vše. Laguny vytváří opravdu unikátní mikroklima, které může lidem pomoci s mnoha zdravotními neduhy. Pokud tedy trpíte astmatem nebo revmatismem, určitě si nenechte výlet do Torrevieja ujít. I když je tu turistů poměrně hodně, lze tu najít i klidnější místa. Z aktivit si pak můžete dopřát například paragliding, windsurfing nebo třeba oblíbenou jízdu na vodních lyžích. Na své si tady tak přijde opravdu úplně každý.

Zdroj: https://www.costablancaapartment.eu/cs/atrakce/torrevieja/, https://www.realityvespanelsku.cz/torrevieja.html, https://cs.wikipedia.org/wiki/Torrevieja, https://www.kam-a-kdy.cz/when/evropa/-pan-lsko/torrevieja/, https://www.invia.cz/dovolena/spanelsko/costa-blanca/torrevieja/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.