Česká republika a její pohádková místa

Přemýšlíte, kam vyrazit na výlet, který vaše ratolesti zabaví? Připravili jsme pro vás seznam míst v České republice, která jsou pro vaše děti jako stvořená. Vezměte své děti do světa pohádkových příběhů, westernového městečka nebo perníkové chaloupky. Pohádková pouť, která není jen pro děti!

Peklo Čertovina

Tato úžasná stavba má 5 podzemních podlaží, dosahuje hloubky až 12 metrů a tyčí se 8 metrů nad zemí. Do hloubky pěti pater podzemí se dostanete za pomoci hravých programů, kterými vás provedou opravdoví čerti. Uprostřed programů můžete navštívit ďábelskou školu, trapírnu, napít se od démona, projít chodbou sedmi nebezpečných hříchů a dozvědět se, co se stane s vaší zlou duší.

Šikland

Jde o vzrušující komplex s obrovskou nabídkou služeb a vzrušení a 3 kilometry od Šiklova mlýna objevíte strašidelný hrad Draxmoor. V Šiklově mlýně oceníte celodenní program v rámci westernového městečka, odpočinek na koupališti, zvířátka v zoo a další atrakce.

Rumcajsova ševcovna

Navštivte Rumcajsovu ševcovnu v Jičíně z doby, kdy nebyl loupežníkem, ale poctivým jičínským ševcem. V rámci pobytu objevíte Manku a Cipíska, Rumcajsovu pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, doupě pro děti, Cipískovu zoo, občerstvení a další zajímavosti.

Pohádkové městečko Podlesíčko

Připravte svým dětem zajímavou akci a zůstaňte v pohádkové chaloupce v městečku Podlesíčko, které se nachází za ubytovacím areálem Podlesí. Zabydlíte se ve stylové chaloupce pro 4 osoby s plným vybavením. Podíváte se na pohádkový program provázený pohádkovými zvířátky. Očekává vás řada postaviček. Navštivte domeček se sedmi trpaslíky a Sněhurkou, Rákosníčkův domeček, domeček neposedného Budulínka, Malé červené Karkulky a vlka, pařez Křemílka a Vochomůrky a pohádkový domeček Rumcajse a jeho rodiny.

Kovárna Selibov

Kovárna
Foto: Pixabay

Navštivte starobylou kovárnu v Selibově, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem. Vydejte se na odvážné putování skřítčími příběhy, nasaďte si korunku, věneček nebo plášť a skončete jako princezna, skřítek nebo vládce. Můžete projít kolem bájného zvířete, které hlídá princeznu, potkat nefalšované peklo s padlým andělem, navštívit tajuplný les s Malou Červenou Karkulkou a vlkem, a tak dále.

Perníková chaloupka

Perníková chaloupka z Pardubic byla původně honitbou z roku 1882. Dnes si sem budete moci zajít na výborný perník. Domeček nabízí štědré zážitky pro malé i velké. Budete se moci dozvědět něco o historii pardubického perníku, prohlédnout si výstavu perníku, naladit se na pohádku pro děti a společně navštívit strašidelný pohádkový les.

Zdroje info: novinky.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay